موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

سال نو مبارک

تازه ها

برقراری لینک ارتباطی پرسرعت بی‌سیم بین سایت اصلی دانشگاه و سایت پردیس هنر و معماری

لینک ارتباطی پرسرعت بی‌سیم بین «سایت اصلی دانشگاه» و «سایت پردیس هنر و معماری»، در روز چهارشنبه مورخ 8 اسفندماه عملیاتی گردید.

آقای مهندس مسعود پورزحمتکش «مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه» در مصاحبه با واحد روابط عمومی، از برقراری این لینک ارتباطی بین «سایت اصلی دانشگاه» واقع در صفائیه و «سایت پردیس هنر و معماری» واقع در میدان امیرچخماق به مسافت 7 کیلومتر و با پهنای باند واقعی 200 مگابیت برثانیه خبر داد.
آقای پورزحمتکش در خصوص روند اجرای این فرآیند گفت، پس از انجام فرآیند امکانسنجی، اقدامات لازم در خصوص نصب دکل، خرید تجهیزات مطلوب مورد نیاز شامل روترهای بی‌سیم گیگابیت و آنتن‌های ارتباطی صورت گرفت. وی افزود پس از مونتاژ آنتن‌ها، آنتن ارتباطی سایت اصلی در روز دوشنبه مورخ 8 بهمن‌ماه و آنتن ارتباطی سایت پردیس در روز شنبه مورخ  13 بهمن‌ماه نصب گردید. وی خاطر نشان کرد این لینک ارتباطی پس از راه‌اندازی و همچنین انجام تنظیمات نرم‌افزاری بر روی روترها و سرورهای مربوطه، از روز شنبه مورخ 13 بهمن‌ماه وارد مرحله تست اولیه گردید که بعد از انجام تست‌های متعدد و جابجایی آنتن‌ها، تست نهایی در اوایل اسفندماه با موفقیت به پایان رسید و این لینک عملیاتی شد.
آقای پورزحمتکش در پایان ابراز امیدواری کرد با استقرار و عملیاتی شدن این لینک، ازین پس دانشجویان، اساتید و کارمندان، بتوانند از کلیه سرویس‌های ارائه شده در سایت اصلی دانشگاه از جمله اینترنت پرسرعت و سامانه‌های نرم‌افزاری، در پردیس هنر و معماری نیز استفاده نمایند.

معرفی کتاب

تازه های فناوری

رویدادهای دانشجویی

مطالب آموزشی