موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

تازه ها

کتاب دروغ های مسلح در حوزه مدیریت و کارآفرینی

در دنیای امروز، چالشی که در پیش روی ما قرار دارد، در واقع کنکاش در مورد حقیقت است. حقیقتی که گاه ممکن است بسیار دستکاری شود. دروغ های مسلح – شیوه های اندیشیدن انتقادی در عصر پساحقیقت – کتابی است که به ما کمک می کند دید بهتری نسبت به حقیقت پیدا کنیم.

پشت جلد کتاب دروغ های مسلح آمده است:

آنچه دروغ ها را مسلح می سازد، نه رسانه ها هستند و نه فیس بوک در آن نقشی دارد، بلکه آن مسئله ای که می تواند خطرناک باشد، میزان شدت باور و اعتقاد ماست. مواردی که از جانب ما برچسب غیرقابل سوال می خورند و دارای اطمینان حداکثری از طرف ما خواهند بود.

دروغ های مسلح یک کتاب پرفروش در سطح جهانی است و همچنین برنده ی جایزه ی کتاب تجاری سال ۲۰۱۷ شده است.

انتشارات کتاب کوله پشتی این اثر را با اجازه ى رسمى نویسنده و ناشر (خرید حق انتشار در ایران) چاپ کرده است.

محتوای کتاب دروغ های مسلح

این کتاب راهنمایی است برای شناسایی انواع مختلف دروغ ها و مغلطه هایی که توسط رسانه های مختلف منتشر می شود. این رسانه می تواند تلویزیون، روزنامه، وب سایت، کتاب، مقالات، شبکه های اجتماعی و… باشند.

دروغ های مسلح در سه بخش اصلی نوشته شده است که در ابتدای هر بخش یک نقل قول هم آمده است:

  • بخش اول: ارزیابی اعداد

چیزهایی که نمی دانی برای تو دردسری پدید نخواهند آورد، بلکه چیزهایی برای تو اسباب دردسر می شوند که از آن ها مطمئن هستی، ولی آن ها تغییر کرده اند و تو در خواب خوش بوده ای. -مارک تواین

  • بخش دوم: ارزیابی لغات

دروغی که نیمی از آن حقیقت دارد، یکی از سیاه ترین دروغ هاست. -آلفرد، لرد تنیسون

  • بخش سوم: ارزیابی جهان

طبیعت فقط به ما اجازه می دهد تا احتمالات را بررسی کنیم و به همین خاطر است که علوم هنوز سر پا ایستاده و فرونپاشیده است. -ریچارد فاین من

دنیل جی. لویتین، نویسنده کتاب، با اشرافی که بر مباحث حوزه علوم شناختی دارد و با بهره‌گیری از منطق، زبان‌ شناسی، علوم آماری، روانشناسی و تحلیل گفتمان، توانسته است شیوه و گفتمان انتقادی ساده ولی مؤثر و کاربردی را در رابطه با مسائل اخبار دروغ و مغلطه ها در فضای بدون کنترل دنیای مجازی، اختیار کند.

معرفی کتاب

تازه های فناوری

رویدادهای دانشجویی

مطالب آموزشی