موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

تازه ها

برگزاری اولین رویداد آکادمیک مانتوی یزد در دانشگاه امام جواد(ع)

گروه طراحی دوخت و لباس دانشگاه امام جواد(ع)، اولین رویداد آکادمیک مانتوی یزد را در روز چهارشنبه مورخ 24 بهمن‌ماه برگزار نمود.

 به گزارش واحد روابط عمومی دانشگاه، اولین رویداد آکادمیک مانتوی یزد به همت گروه طراحی دوخت و لباس دانشگاه امام جواد(ع)، در روز چهارشنبه مورخ 24 بهمن‌ماه افتتاح گردید. در این رویداد علاوه بر برپایی دو «نمایشگاه مانتو و متعلقات» شامل محصولات دانشجویی و تولیدکنندگان حرفه‌ای پوشاک، «سمینارها» و «ورک‌شاپ‌های تخصصی» متنوع نیز برنامه‌ریزی گردید. بخش جنبی دیگر این رویداد، ارائه نمایشگاهی با بیش از ۱۰۰ اثر طراحی پارچه از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد طراحی لباس دانشگاه بود که با استقبال صاحبان صنعت نساجی استان روبرو شد.

 سرکار خانم بینه اولیاء «مدیر گروه طراحی دوخت و لباس» در مصاحبه با واحد روابط عمومی، هدف از برگزاری این رویداد را معرفی استعداد‌های دانشجویی به تولیدکنندگان حرفه‌ای پوشاک جهت ورود به بازار کار و همچنین فراهم نمودن زمینه واقعی آموزش فروش و ارتباط با مشتری برای دانشجویان و دانش‌آموختگان معرفی کرد. وی به عنوان «دبیر اجرایی» این رویداد اذعان کرد حضور تولیدکنندگان لباس در محیط دانشگاهی در کنار اساتید این حرفه و دانشجویان، باعث ایجاد بستر رقابت سالم در طراحی، تولید و عرضه پوشاک است. خانم اولیاء در پایان سخنان خود از همکاری تولیدکنندگان مانتو برای شرکت در این رویداد و همچنین بخش‌های مختلف دانشگاه امام جواد(ع) در خصوص برگزاری این رویداد قدردانی نمود.

         

آقای دکتر میرجلیلی «قائم‌مقام ریاست و معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه» نیز در مراسم افتتاحیه این رویداد، ضمن اشاره به پتانسیل خوب دانشجویان رشته طراحی دوخت و لباس دانشگاه امام جواد(ع)، برگزاری این رویداد را گامی در راستای حمایت از تولیدات دانشجویی دانست.

         

سخنرانی جناب آقای بینوا «سرپرست حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی کاشان» به عنوان تولیدکننده منسوجات سنتی، جناب آقای حاجی‌حسینی «مدیر پایگاه دست‌بافت‌های اردکان» به عنوان سخنران سمینار «آشنایی با روش‌های جدید تولید پارچه‌های دستباف در ایران و بکارگیری آن‌ها در صنعت مد و لباس»، از دیگر برنامه‎‌های روز افتتاحیه بود. این دو سخنران ضمن اشاره به جایگاه هنر و نقاط خلاء مرتبط با آن در استان، به بیان تجربیات خود در این حوزه پرداخته و ابراز امیدواری کردند با وجود پتاسیل خوب دانشجویان، گام‌های مؤثری در این حوزه در سطح ملی و حتی بین‌المللی برداشته شود.

برگزاری سمینار «روش‌های نوین بازاریابی داخلی و بین‌المللی» با سخنرانی جناب آقای حسین قربانی مدرس دانشگاه و همچنین ورکشاپ‌های تخصصی جزء برنامه‌های تدارک دیده شده برای روز دوم این رویداد بود.

گفتنی است این رویداد که با استقبال خوب دانشجویان و عموم مردم مواجه شد، در ساعت 20:00 روز شنبه مورخ 27 بهمن‌ماه به کار خود پایان خواهد داد.

         
         
         

معرفی کتاب

تازه های فناوری

رویدادهای دانشجویی

مطالب آموزشی