موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

اهم فعالیت ها


فعالیتهای باشگاه کار آفرینی از بهمن ماه 95 مجددا با برگزاری کلاسها و دوره های آموزشی ، برگزاری همایشها و بازدید ها آغاز شد .
دانشجویان گرامی :
جهت اطلاع از برنامه های باشگاه و دوره های آموزشی ارائه شده در کانال کارافرینی عضو شوید.☘


https://telegram.me/bashgahkarafarinibartarکلاس های در حال برگزاری مرکز کارآفرینی


                                                  کارگاه پروپوزال نویسی برای دو گروه دانشجویان ارشد کارآفرینی و حسابداری                                                                کلاس آموزش spss مقدماتی برای دانشجویان مدیریت
                                                کلاس دوخت مقدماتی کت و شلوار برای دانشجویان رشته طراحی و دوخت                                                                                   کلاس آموزش تخصصی GPS


                                                              
                                                                             آموزش وطراحی سفره هفت سین
بازدیدهای انجام شده

1.    بازدید از گلخانه گل رز (متن کامل خبر بر روی سایت دانشگاه (اخبار) هست.
2.    بازدید دانشجویان مدیریت از شرکت کارتن حامد یزد در تاریخ 16/2/96
3.    بازدید دانشجویان درس مدیریت منابع انسانی از کارخانه الکترو کویر یزد در تاریخ 17/2/96
4.    بازدید از کارخانه تولیدی آروک 96/02/28

5.   بازدید دانشجویان ارشد طراحی پارچه و لباس از شرکت یزدباف در تاریخ 96/02/27


 

برگزاری سمینار داستان یک کارآفرین (سرکار خانم فاطمه سادات نقیب زاده موسس آرایشگاه هلچین)

حوزه فعالیت کارآفرین این هفته دعوت شده از سوی مرکز کارآفرینی متفاوت از سایر کارآفرینان بود. کارآفرین این هفته سرکار خانم فاطمه سادات نقیب زاده موسس آرایشگاه هلچین و موسس برند هلچین بودند. در ابتدای مراسم جناب آقای دکتر محمودی ضمن خوش آمد به اساتید و دانشجویانی که در سالن آمفی تئاتر حضور داشتند از برنامه های آتی مرکز مخصوصا در تابستان 96 سخن گفتند و از دانشجویان خواستند تا پیگیر فعالیت های مرکز کارآفرینی باشند. در ادامه خانم نقیب زاده سخنان خود را آغاز نموده و از زمان کودکی خود، تلخی و شادی های زندگی شان و مسیری که ایشان را امروز تبدیل به آرایشگاه هلچین کرده است سخن به میان آوردند. نکات کلیدی صحبت های ایشان توکل بر خدا، داشتن پشتکار و تقویت روحیه شکست ناپذیری در تمامی کارها بود. در پایان جلسه پرسش و پاسخ انجام شد و لوح تقدیری از طرف مرکز کارآفرینی به عنوان یاد بود به ایشان اهدا گردید.

مرکز کارآفرینی از آقای مهندس سپهر، اساتید محترم آقای حکاکی، آقای فضیلتی و خانم دبستانی بابت همراهی و حضور در این مراسم که موجب دلگرمی ما و دانشجویان شد واقعا ممنون و سپاسگزار است.جهت آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با دوره های کوتاه مدت رشته طراحی و دوخت در تاریخ 5 اسفند جلسه ای با سخنرانی آقای چاکری مدرس دوره برگزار گردید و به تفکیک در مورد دوره ها توضیحاتی داده شدبرگزاری مسابقه مارپله توسط انجمن علمی مدیریت و باشگاه کارآفرینی در تاریخ 25 بهمن ماه.
به گزارش مرکز کارآفرینی بیش از 20 گروه از دانشجویان در این مسابقه شرکت کردند و این بازی به طرز متفاوتی با خلاقیت دانشجویان مدیریت برگزار گردیددر تاریخ 28 بهمن ماه سمیناری تحت عنوان تکنیک های ارتباط موثر با سخنرانی سید مسعود حکاکی برگزار گردید که با استقبال دانشجویان رشته های مختلف روبرو شد.

حضور کارآفرین برتر در دانشگاه امام جواد
به دعوت باشگاه کارافرینی یکی دیگر از کارآفرینان موفق به دانشجویان معرفی شد آقای دهقان مخترع آبسردکن های نی دارتشکیل دوره پاورپوینت در باشگاه کارآفرینی


اولین روز طرح (مشاوره کسب و کار) در باشگاه کارآفرینی با استقبال گسترده دانشجویان برگزار شد.
اولین دوره کلاس های شیوه های موثر جستجوی پیشرفته منابع علمی ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی تشکیل شد.


جلسه اول کارگاه آموزشی پاورپوینت با تدریس استاد فلاححضور نمایندگان کارافرینی دانشگاه امام جواد در نشست تخصصی موفقیت دختران در کارآفرینی با حضور انجمن زنان مدیر کارافرینی کشور

 مورخ 22 اردیبهشت دانشجویان رشته مهندسی صنایع درس طرحریزی واحدهای صنعتی از مجتمع صنایع لاستیک یزد بازدید نمودند. در این بازدید استاد مربوطه سرکار خانم توانگر حضور داشتند و دانشجویان پس از حضور در سالن کنفرانس این مجموعه از خط رادیال بازدید نمودندبرگزاری سمینار 15 اشتباه ناشی از فروش و راهکارهای مقابله با آن
به گزارش باشگاه کارآفرینی پیرو برگزاری فستیوال فروش مدیریت سمیناری با عنوان 15 اشتباه ناشی از فروش و راهکارهای مقابله با آن با سخنرانی آقای دهدشتیان در محل پارک علم و فناوری مورخ 15 اردیبهشت از ساعت 16 الی 18 برگزار گردید.در پایان از دو گروه برتر دانشجویان در زمینه فروش محصولات خوراکی و کالایی توسط جناب آقای ذکری و آقای دهدشتیان تقدیر به عمل آمد.
لازم به ذکر است پس از پایان این سمینار دانشجویان از مرکز نوآوری پارک علم و فناوری بازدید کردند
بازدید دانشجویان رشته صنایع از کارخانه سیم وکابل یزد


بازدید از ایستگاه شماره 9 سازمان آتش نشانی مربوط به درس حفاظت صنعتی دکتر میرجلیلی رشته صنایع
حضور جوانترین کارآفرین برتر کشور در دانشگاه امام جواد (ع)

جوانترین کارآفرین برتر کشور در دانشگاه امام جواد (ع) در بین جمع زیادی از دانشجویان حضور یافت
به گزارش روابط عمومی عصر روز یکشنبه 11 آبان آقای بابک بختیاری مخترع و موسس فروشگاههای زنجیره ای آیس پک به دعوت باشگاه کار آفرینی دانشگاه امام جواد (ع) و همکاری و مساعدت پارک علم وفن آوری در جمع دانشجویان  و اساتید بسیاری حضور بهم رسانید و از رموز موفقیت و پیشرفت خود سخن گفت .
بابک بختیاری متولد 1357 مخترع آیس پک ومدیر عامل شرکت  آیس پک  با بیش از 300 شعبه در داخل و خارج از ایران به عنوان جوانترین کار آفرین کشور معرفی شده است.  
بختیاری موفقیت و کار آفرینی را در داشتن سرمایه مالی نمی دانسته بلکه فکر ،تلاش ، پشتکار وجسارت عمل در کار را عامل اصلی موفقیت برشمرد.
حضور هیات رئیسه دانشگاه امام جواد (ع) همچنین دانشجویان دانشگاههای دیگر استان بویژه دانشگاه یزد ، اساتید و برخی از اعضای هیات علمی ودیگر علاقه مندان شرکت کننده باعث ایجاد انگیزه بیشتر در برپایی وبرگزاری چنین سمینارهایی توسط باشگاه کار آفرین میشود تا این روند را همچنان ادامه دهد
حضور اولين کار آفرين برتر در دانشگاه امام جواد (ع)

به گزارش روابط عمومي، مهندس رضا جواد پور، اولين کار آفرين برتر، عصر روز سه شنبه 28 مهرماه 1394 در نشستي صميمانه از رموز موفقيت و پيشرفت خود به عنوان کار آفرين برترسخن گفت. دکتر دهقانپور مدیر باشگاه کارآفرینی دانشگاه امام جواد(ع) ضمن خیرمقدم به دانشجويان شرکت کننده و همچنين مهندس جواد پور ، وجه تمايز دانشگاه امام جواد (ع) با ديگر دانشگاهها را وجود باشگاه کارآفريني دانست و هدف از برگزاری اينگونه نشست ها آشنايي هرچه بيشتر دانشجويان به بازار کار و رفع ترس ونگراني از آينده شغلي وموفقيت در زندگي بر شمرد.
سپس مهندس جواد پور با تعريف واژه هدف، دو عامل پشتکار و صداقت را مهمترين راه رسيدن به هدف دانست.
به گفته او مهمترين پارتي انسان صداقت و دانش اوست و هوش و استعداد تنها ده درصد نقش خواهد داشت بزرگترين سرمايه آدمي به گفته اوفکر انسان است و ملاک عمل نوع دانشگاه يا مدرک نخواهد بود.
اين جلسه با ايراد پرسشهايي از طرف شرکت کنندگان و پاسخ صريح جوادپور و تقديم لوح ياد بود به ايشان از جانب رياست محترم دانشگاه پايان يافت.
اين راهي نوين به سوي کاميابيست.

 روز شنبه مورخ 23 آذر ماه 1392، سمیناری تحت عنوان (طعم خوش آرامش با یک فنجان تغییر) با همت انجمن علمی حسابداری و تلاش های فراوان آقای منتظری، دانشجوی رشته حسابداری برگزار گردید که با استقبال بی نظیر دانشجویان همراه بود. در این سمینار، جناب آقای مهندس، سید مسعود محسن الحسینی ضمن معرفی خود و دلایل پیشرفتشان، در حوزه ی مدیریت تفکر، نگرش، باور، استفاده از کلمات مثبت، تاثیر موسیقی و همچنین دقت در کلمات به کار رفته در انواع موسیقی ها اشاره داشته و کارگاه های آموزشی تخصصی خود را معرفی نمودند. باشگاه کارآفرینی با همکاری انجمن های علمی در نظر دارد برای ترم آینده، تمامی کارگاه ها را برگزار نماید.

عنوان کارگاه ها بدین شرح بوده و دانشجویان علاقه مند می توانند جهت ثبت نام به باشگاه کارآفرینی مراجعه نمایند:

فن بیان، کار آفرینی، زبان بدن، بازاریابی و فروش و ارتباط موثر.
 

_________________________________________________________________________

به گزارش باشگاه کارآفرینی در تاریخ شنبه، مورخ 1392/9/2 جلسه ای حول محور معرفی و بررسی مشکلات انجمن های موسسه آموزش عالی جواد (ع) با حضور مسئولین دانشگاه، جناب آقای دکتر میرجلیلی و جناب آقای سپهر، مسئول دفتر باشگاه کارآفرینی و اعضای شش انجمن فعال موسسه، برگزار گردید.

طی این جلسه، دبیر هر انجمن ضمن معرفی خود و سایر اعضای انجمن، مشکلات موجود و برنامه های آتی مصوب خود را عنوان نمود. همچنین آقای نعمت الهی، دانشجوی جدیدالورود رشته ی مدیریت صنعتی، ایجاد نمایندگی از پیشگامان در باشگاه کارآفرینی را عنوان نمود که با موافقت مسئولین روبرو شد.

در انتها نیز مسئولین جهت بهبود عملکرد انجمن ها، راه کارهایی عنوان و حمایت خود را از برنامه های مصوب اعلام نمودند.


_______________________________
 
دومین جلسه کارگروه کارآفرینی باشگاه، با حضور ده نفر از دانشجویان علاقه مند و مدیریت باشگاه در مورخ 1392/9/25 در دفتر باشگاه کارآفرینی تشکیل گردید و موارد ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت:

- موضوع نمایشگاه طراحی و فروش لباس

- مباحث مربوط به تقویم های مناسبتی و تحقیقی شرکت ها

- تشکیل گروه کنترل و بهره وری با بکارگیری دانشجویان مدیریت، مهندسی صنایع، حسابداری، و فناوری اطلاعات و کامپیوتر

- برنامه ریزی جهت برگزاری کلاس های بورس

- هم اندیشی در خصوص برگزاری دومین همایش دانشجویی

- هم اندیشی در خصوص برگزاری دوره های کارآفرینی________________________________________________________
فعالیت های باشگاه

- ثبت نام داوطلبانه افراد، مشاوره و تشکیل پرونده اشتغال و کارآفرینی برای اعضا به همراه صدور کارت عضویت

- ارتباط با گروه های مختلف علمی و همکاری در جهت تاسیس و ارتقای آن ها و همچنین کارگروه های تخصصی و در نهایت تشکیل شبکه همیاران باشگاه به منظور ایجاد جمعی از افراد همدل و همراه که بستر مناسب کارآفرینی را تشکیل می دهند.

- برگزاری نشست با کارآفرینان، کارشناسان، صاحب نظران و مدیران به تناسب نیاز هر رشته تحصیلی و گروه علمی

- برگزاری همایش و مسابقات کارآفرینی

- برگزاری دوره های آموزشی

- برگزاری بازدیدهای صنعتی و شغلی

- همکاری در مدیریت کارآموزی دانشجویان و ارتباط با صنعت

- برقراری ارتباط بین اعضا و مراکز مرتبط با کار و کارآفرینی در بیرون باشگاه

- اطلاع رسانی و مشاوره در زمینه اشتغال و کارآفرینی
________________________________________________________________________________________

اولین نشست با کارآفرینان

گروه سات به عنوان اولین کارآفرین این دانشگاه در حوزه شبیه سازی پروژه های معماری می باشد که در این حوزه در حال فعالیت است. بر این اساس باشگاه کارآفرینی دانشگاه بر آن شد تا از این گروه دعوت نماید که در این دانشگاه و در میان دانشجویان فعلی حاضر شده و از مسیر طی شده و تجربیات تلخ و شیرین خود صحبت نماید. بر این اساس از آقای نفیسی نیا به عنوان بنیان گذار این گروه دعوت شد تا در نشست کارآفرینی دانشگاه که در مورخ 29/7/1392 در محل آمفی تئاتر دانشگاه برگزار می شد حضور یابند. در این جلسه، آقای نفیسی نیا از شکل گیری گروه تا ورود به بازار و اخذ کار و کسب درآمد، یافته های خود را در قالب پرسش و پاسخ ارائه نمودند.

همچنین آقای نفیسی نیا از حاضرین جهت همکاری و شروع کار با این گروه دعوت به عمل آورد که با استقبال دانشجویان روبرو گردید و مقرر شد تا جهت آموزش های اولیه، کلاس های لازم از طریق باشگاه کارآفرینی برگزار گردد.

در پایان، لوح یادبودی از طرف آقای دهقانپور، سرپرست باشگاه بر بنیانگذار گروه سات و اولین کارآفرین دانشگاه، اعطا گردید

 _____________________________________________________________________________________

 بازدید

  موضوع: بازدید از کارخانه کاشی ناز سرام
  استاد مربوطه :خانم  موبد
  نام درس: مدیریت تولید
  رشته :حسابداری
  ساعت حرکت: 14
  مدت زمان بازدید : 2 ساعت
  ساعت برگشت: 18
  تعداد نفرات:41 نفر

شرح بازدید : بازدید از تمامی مراحل تولید کاشی شامل دپو کردن خاک، بیسکوییت شدن سرامیک، فشرده سازی، لعاب گیری، طرح زنی، درجه بندی، بسته بندی، جابجایی، انتقال به انبار و بارگیری صورت گرفت.