موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

تازه ها

معرفی تسهیلات و امکانات دانشگاه امام جواد(ع) یزد

معرفی

دانشگاه امام جواد(ع) یکی از مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که در مهرماه سال 1384 آغاز به کار نمود. این مؤسسه با بکارگیری و سازماندهی امکانات، منابع مادی و انسانی نسبت به پذیرش نزدیک به 2200 دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در 37 کد رشته اقدام نموده و در تلاش است با تکمیل کادر هیأت علمی در سایر رشته های مورد نیاز و هم چنین در مقطع تحصیلات تکمیلی به یک دانشگاه مطرح در سطح ملی و بین المللی تبدیل گردد. در حال حاضر اين موسسه داراي فضايي به مساحت 79500 متر مربع و زير بناي 8018 متر مربع می باشد و طرح جامع مؤسسه در زمینی به مساحت 7 هکتار در دست احداث است. موقعیت علمی و تجارب ارزنده اعضای هیأت مؤسس و هیأت امناء و تیم کاری مؤسسه، سرمایه گرانقدری است که با اتکاء به آن دستیابی به چشم انداز را در آینده نزدیک امکان پذیر می سازد.

 

رشته های کارشناسی ارشد


دانشکده ها و رشته های مقاطع کاردانی و کارشناسی

 شهریه

شهریه ثابت و متغیر هر ترم بر اساس بخشنامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری تعیین می گردد که برای مقطع کارشناسی ارشد در هر ترم حدود 2300000 تومان و برای سایر مقاطع در رشته های گروه علوم انسانی و فنی مهندسی در هر ترم حدوداً 800هزار تومان و برای رشته های گروه هنر حدود 900هزار تومان تعیین شده است که به تناسب تعداد واحد اخذ شده در هر ترم می تواند از این مبلغ افزایش یا کاهش یابد. همچنین امکان تقسیط شهریه و همچنین ارائه تخفیف ۲۰ الی ۵۰ درصدی شهریه به نفرات برتر هر رشته فراهم است.
(شهریه حدودا نصف دانشگاه آزاد می باشد)

 

امکانات و تسهیلات

  1. وام شهریه: به کلیه دانشجویان متقاضی مقطع کارشناسی ارشد مبلغ یک میلیون تومان در هر ترم و برای مقاطع کارشناسی و کاردانی مبلغ سیصد هزار تومان در هر ترم پرداخت می گردد. کارمزد این وام 4 درصد با بازپرداخت 5 ساله می باشد که اقساط باز پرداخت آن حد اقل 9 ماه پس از فراغت از تحصیل آغاز می شود.همچنین برای دانشجویان کارشناسی ارشد نیازی به ارائه سند تعهد جدید در خصوص دانشجویانی که در مقاطع تحصیلی قبل از وام شهریه استفاده نموده‌اند نمی باشد.
  2. خوابگاه های خواهران و برادرانکلیه دانشجویان متقاضی خوابگاه به خوابگاه های طرف قرارداد و تحت نظارت دانشگاه معرفی می شوند که هزینه خوابگاه برای هرترم(5ماه) به تناسب خوابگاه متفاوت بوده و از 460000 تومان(اتاقهای 6 نفره) تا 490000 تومان (اتاقهای 4نفره)متغیر است. همچنین دانشجویان مقطع ارشد علاوه بر کل ترم امکان اسکان خوابگاهی به صورت یک شب در هفته با قیمت 10000 تومان دارند.لازم به ذکر است خوابگاههای خودگردان دانشگاه امام جواد(ع) در یک فضای دانشگاهی و نزدیک به دانشگاه(حدود 500 متر) قرار دارد.
  3.  مرکز کارآفرینیاین مرکز با تقویت پتانسیل ها و آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار به دانشجویان به عنوان مکمل دروس تئوریک دانشگاهی زمینه را برای جذب هر چه سریع تر دانش آموختگان به بازار کار فراهم می کند.
  4. سلف سرویس و اتوماسیون تغذیهدر رستوران دانشگاه به پشتوانه یارانه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری وعده ناهار در کلیه روزهای کاری هفته به ازای هر وعده غذا که رزرو شده باشد 2500 تومان و غذای آزاد یا روز فروش 4000تومان می باشد.دانشجویان محترم می توانند از طریق کارت دانشجویی و بصورت اینترنتی و تا 24 ساعت قبل غذای خود را رزرو نمایند.
  5. سایر امکانات: اینترنت بی سیم، آمفی تاتر، مرکز فناوری اطلاعات، سایت های کامپیوتر، سالن های مطالعه، کتابخانه با بیش از 18000 جلد کتاب، سالن های ورزشی خواهران و برادران، آزمایشگاه شبکه، آزمایشگاه فیزیک، کارگاه های مجهز طراحی و دوخت، سالن های کنفرانس، نمازخانه، سالن های امتحانات، کافی شاپ دانشجویی، سمعی و بصری، آتلیه های معماری، سیستم های اتوماسیون آموزش دانشجویی، انتشارات، آتلیه های عکاسی و چاپ و ...


 

 نحوه پذیرش دانشجو

پذیرش در این دانشگاه به دو صورت انجام می گیرد:

روش اول: ثبت نام در کنکور سراسری و انتخاب کد رشته های فوق از دفترچه انتخاب رشته

روش دوم: پذیرش بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) از طریق سازمان سنجش صورت میگیرد که در بازه تاریخی اعلام شده توسط سازمان سنجش و با مراجعه به سایت سنجش و انتخاب رشته انجام میگیرد. کسانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند و یا مجاز به انتخاب رشته نشده اند میتوانند از این طریق (پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) وارد دانشگاهها شوند.