موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

تازه ها

برگزاری نهمین آئین نکوداشت استاد پیشکسوت و نمونه استان در دانشگاه امام جواد(ع)

دانشگاه امام جواد(ع)  نهمین آئین نکوداشت استاد پیشکسوت و نمونه استان را در شامگاه چهارشنبه مورخ 11 اردیبهشت ماه برگزار نمود.

          

به گزارش واحد روابط عمومی دانشگاه، نهمین آئین نکوداشت استاد پیشکسوت و نمونه استان با حضور مقامات کشوری و استانی، دانشگاهیان و علاقه‌مندان در شامگاه چهارشنبه مورخ 11 اردیبهشت ماه در پردیس اصلی دانشگاه امام جواد(ع) برگزار گردید. در این دوره از نکوداشت از «پروفسور حسین فرمان» استادتمام دانشکده فیزیک دانشگاه علم و صنعت و عضو محترم هیأت مؤسس و امنای دانشگاه امام جواد(ع) به عنواناستاد پیشکسوت و نمونه استان و همچنین «دکتر مهدی تولّائی» استادیار و روانشناس برجسته دانشگاه در سال 1398 تجلیل شد. این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، پخش سرود ملی کشورمان و روایتی تصویری از دانشگاه، با سخنرانی آقای دکتر وحدت در ساعت 20:50 آغاز گردید. دکتر وحدت ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان، به ارائه اطلاعاتی در خصوص فعالیت‌های علمی، آموزشی، فرهنگی، کارآفرینی و پژوهشی دانشگاه پرداخت و افزود هدف اصلی دانشگاه افزایش دانش و مهارت مورد نیاز بازار کار در دانشجویان است که خوشبختانه با وجود اساتید مجرب و پرتلاش، امکانات و همچنین اجرای طرح‌های کاربردی میسر شده است.
دکتر محمدرضا عارف «نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی» نیز در این مراسم به ایراد سخن پرداخت. وی اذعان نمود یکی از راه‌های کسب تحقق موفقیت علمی دانشجویان، معرفی استادان نمونه به آنان است که خوشبختانه این مهم مورد توجه دانشگاه امام جواد(ع) قرار گرفته است و این مسئله حاکی از ابتکار و پیشقدم بودن یزدی‌ها در این خصوص است. وی تأکید کرد حفظ حرمت اساتید پیشکسوت باید اولویت اول دانشجویان و اساتید جوان باشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش کیفی آموزش عالی اشاره نمود و افزود دانشگاه امام جواد(ع) یکی از مؤسسات دانشگاهی پیش‌قدم در این زمینه است.
گفتنی است مراسم تجلیل از دکتر حسین فرمان پس از نمایش کلیپ ایشان و قرائت پیام‌های ارسالی از سوی همکاران و دانشجویان برجسته ایشان (از سیاتل آمریکا) صورت گرفت. از جمله هدایای تقدیم شده به دکتر فرمان می‌توان به سبد گل از طرف خانواده، تندیس و لوح سپاس و همچنین نشان طلایی و زرین دانشگاه امام جواد(ع)، لوح سپاس از طرف دانشگاه یزد و همچنین یک عدد تابلو از طرف دانشگاه علم و هنر اشاره نمود.
پس از اجرای موسیقی سنتی توسط گروه هنری شیدا، کلیپ آقای دکتر مهدی تولّائی نمایش داده شد و مراسم تجلیل از ایشان نیز با اهداء دسته گل از طرف پدر بزرگوار ایشان، تندیس و لوح سپاس و همچنین نشان طلایی و زرین دانشگاه امام جواد(ع)، گل و هدیه از طرف سرکار خانم کرمی و سرکار خانم دکتر کهدوئی انجام گرفت.
گفتنی است این مراسم که با حضور آقای دکتر محمدعلی طالبی «استاندار یزد» و جمعی از دانشگاهیان و علاقه‌مندان برگزار گردید، پس از امضاء یادبود مراسم توسط حاضرین و صرف شام در ساعت 23:50 به کار خود پایان داد.

        
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
        
جهت مشاهده خبر مربوط به این مراسم در خبرگزاریها، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

- یزد فردا – گزارش تصویری
- ایرنا (تیتر خبر: نهمین نکوداشت تجلیل از استاد پیشکسوت و استاد نمونه دانشگاه امام جواد ع یزد)
- ایرنا (تیتر خبر: عارف: دانشگاه ها به سمت علم کاربردی حرکت کنند)
- مهر
- باشگاه خبرنگاران
- تی نیوز
- مهرنیوز
- خبروان
- خبروان
- بازدید
- صدا و سیما
- رجانیوز
- خبر فارسی
- قطره