موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

تازه ها

اخذ مجوز برگزاری آزمون بین‎المللی GRE توسط دانشگاه امام جواد(ع)

مدیر مرکز زبان دانشگاه امام جواد(ع) از اخذ مجوز برگزاری آزمون بین‌المللی GRE در اردیبهشت‌ماه 1398 توسط این دانشگاه خبر داد.

آقای مهندس فرحانه
به گزارش واحد روابط عمومی و به نقل از آقای مهندس علی فرحانه «سرپرست روابط بین‌الملل و مدير مرکز زبان»، دانشگاه امام جواد(ع)، توانست پس از برگزاری 24 دوره آزمون بین‌المللی تافل، 24 دوره آزمون ملی تولیمو و 38 دوره آزمون ملی MSRT، مجوز برگزاری آزمون بین‌المللی GRE را نیز در اردیبهشت‌ماه 1398 اخذ نماید.

آقای مهندس فرحانه در خصوص فرآیند اخذ مجوز آزمون GRE گفت، درخواست اولیه دانشگاه امام جواد(ع) در شهریور ماه 1397 به سازمان‌های جهانی ETS و Princeton آمریکا داده شد. پس از پیگیری‌های انجام شده، پاسخ مؤسسات مذکور در اواخر اسفندماه 1397 مبنی بر موافقت اولیه اعلام گردید. وی افزود پس از آن، ضمن ارسال مشخصات سنتر برگزاری آزمون، موافقت نهایی و مجوز برگزاری آزمون در نیمه دوم اردیبهشت ماه 1398 صادر گردید.

وی اذعان کرد این آزمون یکی از سخت‌ترین و معتبرترین آزمون‌های سنجش سطح منطق، استدلال و استنتاج افراد می‌باشد که جهت تحصیل در کشورهای آمریکا، کانادا و برخی از دانشگاه‌های معتبر کشورهای اروپایی الزامی است. مهندس فرحانه در خصوص شرایط لازم جهت اخذ مجوز این آزمون الکترونیک و آنلاین به پارامترهایی همچون تعداد قابل‌توجه متقاضیان آزمون، کیفیت مطلوب دانشگاه درخواست کننده و امکانات استاندارد و مناسب سنتر برگزاری آزمون اشاره کرد و افزود خوشبختانه دانشگاه امام جواد(ع) به دلیل دارا بودن مجوز برگزاری آزمون تافل و سابقه خوب در حوزه ارتباطات با سازمان‌های آموزشی بین‌المللی همچون ETS و سازمان‌های آموزشی داخلی همچون سازمان سنجش و آموزش کشور، توانست ضمن اخذ تأییدیه‌ی آنها، به عنوان تنها نماینده سازمان جهانی ETS در جنوب و جنوب شرق کشور، مجوز برگزاری آزمون GRE را نیز اخذ نماید.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از کسب افتخاری دیگر برای مردم شریف استان یزد توسط دانشگاه امام جواد(ع)، ابراز امیدواری کرد این دانشگاه بتواند گام‌های مؤثری در راستای معرفی پتانسیل‌های استان یزد در عرصه جهانی داشته باشد.

مشاهده متن خبر بر روی خبرگزاری ایرنا، خبرگزاری ایسنا و خبرگزاری برنا.