موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

تازه ها

اجرای طرح توانا با همکاری دانشگاه امام جواد(ع) و دانشگاه صنعتی شریف

مرکز کارآفرینی دانشگاه از اجرای طرح توانا (طرح ارتقاء توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان) با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، پارک علم و فناوری یزد و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.

طرح توانا

به گزارش واحد روابط عمومی و به نقل از آقای دکتر محمودی «مدیر مرکز کارآفرینی دانشگاه»، طرح توانا (طرح ارتقاء توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان) در تابستان 1398 و با همکاری دانشگاه امام جواد(ع)، دانشگاه صنعتی شریف، پارک علم و فناوری یزد و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اولین بار به شکل استانی در دانشگاه امام جواد(ع) برگزار خواهد شد.

وی اذعان کرد هدف از اجرای این طرح، ارائه بسته‌های آموزشی توسط اساتید برجسته دانشگاه صنعتی شریف در راستای آشنایی و توانمندسازی دانشجویان و نخبگان دانشگاهی با فعالیت‌های کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکارهای پایدار است.

دکتر محمودی افزود این بسته‌ پیشنهادی که با توجه به تجربه چندساله مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و متناسب با مهم‌ترین نیازهای دانشجویان طراحی شده است، شامل 6 دوره آموزشی در قالب 50 ساعت برای هر نفر می‌باشد. وی عناوین کارگاه‌ها را بدین صورت برشمرد: 1) ایجاد انگیزه برای کارآفرینی و پرورش ایده، 2) ایجاد مدل کسب‌وکار، 3) نوشتن طرح کسب‌وکار و امکان‌سنجی مالی اقتصادی طرح‌ها، 4) ارتقاء توانمندی‌های شخصی و کار تیمی، 5) ارتباطات و اصول مذاکره و 6) بازاریابی و فروش.

دکتر محمودی ضمن اشاره به برگزاری این طرح در هفته اول و دوم تیرماه 1398، افزود در پایان هر دوره یک سمینار آموزشی با هدف انتقال تجربیات کارآفرینان موفق در موضوعات مختلف به مخاطبین دوره برگزار خواهد شد. وی در پایان ابراز امیدواری کرد این طرح که تاکنون در برخی از استان‌های کشور نیز اجرا شده است، بتواند گامی مؤثر در راستای پیشرفت دانشجویان استان یزد نیز بردارد.

گفتنی است کلیه دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های استان می‌توانند ضمن مراجعه به مرکز کارآفرینی دانشگاه امام جواد(ع) و پرداخت مبلغ (2000000 ریال) در این طرح ثبت‌نام نمایند.