موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

پرفورمنس آرت در دانشگاه امام جواد (ع) برگزار شد

اجرای یک اثر هنری به صورت زنده در حیاط دانشگاه امام جواد (ع) به اجرا درآمد
به گزارش مدیر گروه طراحی لباس، خانم اولیاء روز دوشنبه حدود ساعت ۱۱:۴۵ دانشجویان در حیاط دانشگاه امام جواد(ع) یزد شاهد اجرای یک اثر هنری به صورت زنده بودند.
بینه اولیاء، پرفورمنس آرت (هنر اجراکردنی)را نوعی از هنر معرفی کرد که در آن زمان، مکان، و بدن هنرمند نقش اساسی در ایجاد و ارائه مفهوم دارند. در این نحوه ارائه، رسانه هایی مانند عکس، فیلم و حافظه جمعی مخاطبان عملا ابزارهایی برای نشر مفهوم ارائه شده در پرفورمنس هستند. اجرا، سناریو دارد و کنترل شده است، اما مانند تئاتر لزوما به سناریو، دیالوگ و صحنه پردازی وابسته نیست. هنرمند یا افراد دیگری که توسط او در صحنه چیدمان شده اند، فرایند بخصوصی را در مدت معین شکل داده و به مخاطب اجازه می‌دهند دریافت شخصی از ارائه مورد نظر در ذهن بپرورند.
این اجرا در واقع بخش عملی پایان نامه دانشجو پریسا ترکی در رشته طراحی لباس بود که بر مبنای اقتصاد مقاومتی و اعتراضی به واردات پوشاک مصرفی ایرانیان صورت گرفت.
آقای دکتر مجید اسدی استاد راهنمای پایان نامه، ارائه این پرفورمنس در محیط دانشگاهی را قدمی مهم برای دانشجویان رشته‌های هنر دانست.
خانم راحله دهقان طالبی داور این پایان نامه نیز، اثر این دانشجو را یکی از بهترین آثار ارائه شده توسط دانشجویان رشته طراحی لباس دانست.