موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

جلسه هماهنگی مراسم روز ملی ریاضیات تشکیل شد

همایش بزرگداشت حکیم عمر خیام و روزملی ریاضیات 19 و 20 اردیبهشت برگزار میشود.
به گزارش روابط عمومی صبح روز پنجشنبه 23 فروردین جلسه هماهنگی پیرامون برگزاری  پنجمین همایش روز ملی ریاضیات در سالن کنفرانس ریاست دانشگاه امام جواد برگزار شد. در این نشست که با حضور هیئت رئیسه دانشگاه و مدیران ارشد واحدهای مختلف صورت گرفت، دکتر کفاش دبیر همایش در مورد اهداف و چگونگی برگزاری پنجمین همایش ملی ریاضیات توضیحاتی دادند و برای تسریع کار، هرواحد تقسیم کار نمودند.
بهزاد کفاش گفت: همایش یاد شده با حضور اساتید، معلمان، دانشجویان، پژوهشگران و صاحب نظران ریاضی و ادبیات فارسی در تاریخ 19 الی 20 اردیبهشت‌ماه 97 با دو موضوع متفاوت ریاضی و ادبیات فارسی به میزبانی دانشگاه امام جواد(ع) یزد برگزار می شود. در مراسم افتتاحیه همایش، ضمن ارائه برنامه‌های مختلف علمی و فرهنگی از یکی از معلمین پیشکسوت ریاضی استان تجلیل خواهد شد. همچنین در مراسم اختتامیه همایش که با عنوان "شب نشینی با خیام" نام‌گذاری شده است، برنامه‌های مختلفی نظیر سخنرانی اساتید، شعرخوانی، تجلیل از برگزیدگان مسابقه شعر خیام و ... پیش‌بینی شده است.
دبیر همایش و عضو هیات علمی دانشگاه اردکان در ادامه افزود: در همایش امسال برنامه‌های جانبی متنوعی نظیر برگزاری کارگاه آموزشی، برگزاری نمایشگاه بازی و ریاضی، بازدید از رصد خانه تفت و ... پیش‌بینی شده است.
کفاش با تاکید بر اینکه، این همایش با هدف مهم عمومی کردن ریاضیات و آشنایی نسل جدید با مفاخر علم و ادب و فرهنگ کشور عزیزمان ایران، برگزار می گردد از کلیه علاقه مندان، صاحب نظران، استادان، معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان دعوت نمود تا با شرکت در این همایش در برگزاری باشکوه آن مشارکت فعال داشته باشند.