موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

دانشگاه امام جواد (ع) برگزار میکند

پنجمین همایش روز ملی ریاضیات و بزرگداشت خیام در یزد برگزار می‌شود.
دبیر پنجمین همایش روز ملی ریاضیات و بزرگداشت خیام از برگزاری این همایش در اردیبهشت‌ماه 97 به میزبانی دانشگاه امام جواد(ع) یزد خبر داد.
بهزاد کفاش با اعلام این خبر گفت: همایش یاد شده با حضور اساتید، معلمان، دانشجویان، پژوهشگران و صاحب نظران ریاضی و ادبیات فارسی در تاریخ 19 الی 20 اردیبهشت‌ماه 97 با دو موضوع متفاوت ریاضی و ادبیات فارسی به میزبانی دانشگاه امام جواد(ع) یزد برگزار می شود. در مراسم افتتاحیه همایش، ضمن ارائه برنامه‌های مختلف علمی و فرهنگی از یکی از معلمین پیشکسوت ریاضی استان تجلیل خواهد شد. همچنین در مراسم اختتامیه همایش که با عنوان "شب نشینی با خیام" نام‌گذاری شده است، برنامه‌های مختلفی نظیر سخنرانی اساتید، شعرخوانی، تجلیل از برگزیدگان مسابقه شعر خیام و ... پیش‌بینی شده است.
دبیر همایش و عضو هیات علمی دانشگاه اردکان در ادامه افزود: در همایش امسال برنامه‌های جانبی متنوعی نظیر برگزاری کارگاه آموزشی، برگزاری نمایشگاه بازی و ریاضی، بازدید از رصد خانه تفت و ... پیش‌بینی شده است.
کفاش با تاکید بر اینکه، این همایش با هدف مهم عمومی کردن ریاضیات و آشنایی نسل جدید با مفاخر علم و ادب و فرهنگ کشور عزیزمان ایران، برگزار می گردد از کلیه علاقه مندان، صاحب نظران، استادان، معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان دعوت نمود تا با شرکت در این همایش در برگزاری باشکوه آن مشارکت فعال داشته باشند.