موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

هشتمين آيين تجليل از استاد پيشکسوت و نمونه در دانشگاه امام جواد (ع) برگزار شد

دکتروحدت: تکريم و احترام و توجه به علم را بايد الگو سازي کنيم. به گزارش روابط عمومي عصرروز جمعه 21 ارديبهشت هشتمين مراسم تجليل از استادان پيشکسوت استان با معرفي هشتمين استاد پيشکسوت (پروفسور احمد حائريان ) و استاد نمونه دانشگاه امام جواد (ع) خانم دکتر سلاله شهوازيان برگزار شد . مدعوين و ميهمانان اين مراسم از مسئولين کشوري و استاني و همچنين پزشکان و اساتيد دانشگاهي از شهرهاي تهران، مشهد، اصفهان و ديگر نقاط کشور عزيزمان حضور داشتند. همچنين دانشگاهيان و مسئولين و پزشکان شهر علم و فضيلت، اردکان نيز به قدر داني از يادگار طبيب اخلاق شهرشان ( مرحوم دکتر جواد حائريان ) در اين مراسم حضور داشتند.ميهمان ويژه اين شب مبارک جناب آقاي دکتر عبدالرضا باقري معاون و قائم مقام محترم وزير علوم، تحقيقات و فناوري بودند.همچنين در اين جمع فرهيخته، حضوراستاندار اسبق يزد مهندس کلانتري، استاندار محترم يزد مهندس قمي، شهردار جوان يزد دکتر جمالي نژاد، رييس شوراي شهر يزد مهندس سفيد، جمعي از اعضاي محترم شوراي شهر ، فرماندار اردکان و ديگر بزگان به چشم ميخورد. همچنين وجود فرهيخته روساي دانشگاههاي استان نشان از اهميت تجليل از اساتيد پيشکسوت استان در اين مراسم بود.اين مراسم در دو بخش با معرفي استاد نمونه و تقدير از ايشان و در بخش دوم معرفي و تقدير از استاد پيشکسوت طراحي شده بود .در بخش نخست دکتر وحدت رييس دانشگاه امام جواد (ع)ضمن خير مقدم به ميهمانان، دانشگاه امام جواد را از مجموعه هاي آموزشي موفق معرفي نمود که در برگزارچنين آيين هايي هيچ نفع مالي نميبرد. وي با بيان اين نکته که در اين دانشگاه از اساتيد برجسته و فرهيخته استان جهت تعليم و آموزش بهره گرفته ميشود افزود: نظر تمامي اساتيد در مهارت آموزي و تخصص دانشجويان ميباشد.ايشان دانشگاه امام جواد را دانشگاهي کار آفرين معرفي نمود.رييس دانشگاه امام جواد با اشاره به اين نکته که دانشجويان پزشکي در دوره هاي کسب و کار مرکز کارآفريني اين موسسه شرکت نميکنندعنوان کرد: شرايط اين رشته هم بگونه اي ميباشد که اگر کار و تجربه را با هم فراگيرند تنها تئوري محور نخواهند بود و اين امر باعث شده تا دانشجويان اين دانشگاه علاوه بر تئوري به فراگيري مهارت نيز بپردازند.وي با تاکيد بر اينکه کارهاي خوب و مفيدي در اين دانشگاه انجام شده که در وظايف رسمي وزارت علوم نيز نبوده است اضافه کرد:تلاش ما بر اين است تا علاوه بر وظايف آموزش، رسالت هاي اجتماعي را نيز داشته باشيم که تجليل از استاد نمونه نيز در اين راستا انجام ميشود.دکتر وحدت در بخشي از سخنان خود الگوسازي تکريم و احترام به علم را بسيار مهم دانست و گفت امسال هشتمين سال متوالي ميباشد که دانشگاه امام جواد اين سنت حسنه را بر پا ميدارد و امسال نيز در اين آيين از پروفسور احمد حائريان تجليل به عمل مي آيد.
در ادامه مراسم کليپي از زندگي استاد نمونه خانم دکتر شهوازيان پخش شد و با اهدائ لوح تقدير و هديه و به رسم يادبود لگوي طلايي دانشگاه به ايشان اهدا گرديد.در بخش دوم مراسم ضمن پخش کليپ اختصاصي از پروفسور حائريان پنل سخنراني با رياست دکتر مسعود ميرزايي معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد و با حضور پزشکان  و بزرگان مطرحي چون  مهندس کلانتري ، دکتر علي حائريان، دکتر شمس اردکاني، دکتر ملک افضلي، دکتر اقبال، دکتر صدرو دکتر سمياري نماينده انجمن دندانپزشکي ايران تشکيل شد و ايشان به بيان خاطرات کوتاهي از پروفسور احمد حائريان پرداختند.
سپس دکتر باقري قائم مقام محتر وزير علوم به عنوان سخنران اصلي به سخنراني پرداخته و در سخنان خود چنين ابراز داشتند: تقدير از جامعه علمي بايد به صورت يک فرهنگ نهادينه شود . ايشان چنين اقداماتي همانند دانشگاه امام جواد (ع) که سپاسگوي انديشمندان و فرهيختگان است را حامل پيامي نيکو دانستند و اميدوار شدند تا براي ساير استانها نيز الگويي موثر باشد.
وي با بيان اينکه اساتيد و معلمان در کسوت استاد دانشگاه شغلي ممتاز دارند ادامه دا: در بين پايش هاي وزارت علوم در چند دولت، استادان دانشگاه در بين همه حرفه ها و مشاغل داراي رتبه نخست هستندو اين نشان ميدهد جامعه ما همواره سپاسگوي کساني است که براي فرزندان اين آب و خاک زحمت ميکشند. ايشان ضمن تشکر و تقدير از اين عمل بسيار ارزنده دانشگاه امام جواد (ع) تاکيد کرد تا تقدير از جامعه علمي به صورت يک فرهنگ نهادينه شود.


در ادامه طبق سالهاي گذشته پيام مکتوب دکتر سيد محمد خاتمي در تجليل و تقدير از کار ارزشمند دانشگاه امام جواد و همچنين تبريک به پروفسور احمد حائريان قرائت شد در متن پيام دکتر سيد محمد خاتمي چنين آمده است:

به نام خدا
نکوداشت بزرگان و مفاخر در هرجا و براي هر کسي که باشد، امري پسنديده و خداپسندانه است و از ثمراتش همه نسلها و قشرها بهره ميگيرند و بر سايه فرهنگي و اجتماعي خويش مي افزايند.
موسسه آموزش عالي امام جواد(ع) که خوشبختانه به نهادي ارزنده و مبارک در شهر عزيزمان يزد تبديل شده است چند سال است که بزرگان و مفاخر اين ديار را به درستي ارج مي گذارد و به مردم فرهيخته و قدرشناس آن سامان نشان ميدهد که در درون خويش چه گوهرهاي گران بهايي دارد.
با سپاس فراوان از جناب آقاي دکتر وحدت و تقدير از کار ارزشمندي که همه ساله در جهت شناسايي، شناساندن و قدرداني از چهره هاي برجسته دانش و خدمت انجام ميدهد و با اداي احترام به عزيز پرتلاش و شايسته و فاضل و خدمتگزار جناب آقاي دکتر احمد حائريان و آرزوي موفقيت براي ايشان از اينکه توفيق حضور در جمع عزيزان را ندارم متاسفم
                                                                                                       با احترام سيد محمد خاتميدر پايان مراسم پس از تقديم هداياي بسياري از طرف مدعوين ودوستداران پروفسور حائريان و تقديم لوح سپاس و يادبود لگوي طلايي دانشگاه امام جواد (ع) ، پروفسور حائريان ضمن تشکر و خوش آمدگويي به همه کساني که در اين مراسم شرکت نموده بودند از همه عوامل دست اندر کار اين مراسم در دانشگاه امام جواد تشکر نموده و ابراز محبت و قدر داني کردند و مراسم با گرفتن عکس هاي يادگاري و اجراي موسيقي دلنواز گروه موسيقي دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد که متشکل از دانشجويان هنرمند و جوان پزشکي بود به اتمام رسيد و شبي خاطره انگيز را در اذهان و دلها به يادگار گذاشت.