موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

شروع جلسات مشاوره تخصصی انتخاب رشته در دانشگاه امام جواد(ع)

اولین جلسه از فرآیند مشاوره تحصیلی رایگان و انتخاب رشته تخصصی، در روز شنبه مورخ 13 مردادماه در دانشگاه امام جواد(ع) برگزار و با استقبال خوب پذیرفته‌شدگان کنکور سال 97 مواجه شد.

به گزارش واحد روابط عمومی دانشگاه امام جواد(ع)، این دانشگاه پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، جهت رفاه حال دانش‌آموزان و کمک به فرآیند بسیار حساس و آینده‌ساز انتخاب رشته تحصیلی، طرح مشاوره تحصیلی رایگان و انتخاب رشته تخصصی را با حضور مشاوران برجسته استان یزد آغاز کرد.

دانشگاه امام جواد(ع) که طی چندین سال متوالی، برگزاری فرآیند مشاوره تحصیلی رایگان را به عهده دارد، در سال جاری با افزودن بسته روانسنجی و استعدادیابی تحصیلی به جلسات گروهی و خصوصی مشاوره، در نظر دارد دانش‌آموزان را به بهترین شکل ممکن در مسیر انتخاب رشته تحصیلی هدایت کند.

در خصوص روند اجرایی فرآیند می‌توان گفت، داوطلبان ضمن مراجعه حضوری به دانشگاه و یا مراجعه به سایت دانشگاه به نشانی www.iju.ir، ثبت‌نام خود را از طریق سامانه اینترنتی انجام داده و نوبت شرکت در جلسه مشاوره گروهی را اخذ می‌کنند. داوطلبان در این جلسه به طور کلی با نحوه انتخاب رشته، ظرفیت ها و نکات کلیدی مرتبط آشنا می‌شوند. پس از اتمام مشاوره گروهی در سالن آمفی‌تئاتر، داوطلبان در صورت تمایل، با مراجعه به سایت‌های کامپیوتری دانشگاه، در آزمون روانسنجی و استعدادیابی تحصیلی شرکت می‌کنند. سپس هر داوطلب ضمن اخذ نوبت مشاوره خصوصی، بر اساس رتبه کنکور و با در نظرگرفتن علایق شخصی و همچنین نتیجه تست استعدادیابی و روانسنجی تحصیلی، تحت نظر مشاوران مجرب جهت انتخاب رشته مشاوره می‌شود.

از دیگر اقدامات مهم دانشگاه امام جواد(ع) در فرآیند مشاوره تحصیلی سال جاری که در محل دانشگاه واقع در صفائیه، بلوار شهیدان اشرف، بلوار جوادالائمه(ع) برگزار می‌گردد، می‌توان به اعزام جمعی از مشاوران زبده استان به شهرستان خاتم در صبح روز دوشنبه مورخ 16 مردادماه اشاره کرد. فرآیند مشاوره تحصیلی یک روزه در این شهرستان، با برپایی یک همایش عمومی در کانون آیت‌الله خاتمی واقع در هرات آغاز شده و با برگزاری جلسات مشاوره خصوصی برای متقاضیان در عصر همان روز به کار خود پایان می‌دهد.

گفتنی است فرآیند مشاوره تحصیلی رایگان در اولین روز برگزاری با استقبال خوبی روبرو شد، به گونه‌ای که رضایت اغلب مراجعه‌کنندگان از برگزاری جلسات مشاوره، منجر به اخذ نوبت دوم مشاوره خصوصی در روزهای آتی شد. همچنین با توجه به محدودیت ظرفیت جلسات مشاوره، مشاوره گروهی تعدادی از ثبت‌نام‌کنندگان نیز به روزهای آتی موکول گردید.

لازم به ذکر است فرآیند مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته رایگان در دانشگاه امام جواد(ع) تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.