موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

اعلام مصوبات کمیته ترفیع در هفته چهارم آبان ماه

آقای دکتر حاجی‌مرادی مدیر واحد آموزش دانشگاه، از مصوبات «کمیته ترفیع» در هفته چهارم آبان‌ماه خبر داد.


 آقای دکتر حاجی‌مرادی در مصاحبه با واحد روابط عمومی دانشگاه به برگزاری جلسات «کمیته ترفیع» در روزهای سه‌شنبه‌ مورخ 10 مهرماه و چهارشنبه مورخ 23 آبان‌ماه اشاره کرد و افزود در این جلسات، تعداد 16 پرونده مربوط به افراد متقاضی ترفیع، بررسی گردید. وی اذعان کرد طبق ارزیابی‌های انجام شده، ارتقاء یک پایه برای 4 نفر از اعضای هیأت علمی شامل آقای سیدعباس باقری، آقای مسعود پورزحمتکش، آقای مهدی تولائی و خانم غزل صادقی و همچنین 6 نفر از اساتید حق‌التدریس شامل آقای حسین ابوذری، خانم لیلا توانگر، آقای سالار ظهوری، خانم مریم عبدالله‌زاده، آقای علی مرزنگوشی و خانم زهرا میدانی انجام گردید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به برگزاری جلسات متعدد کمیته ترفیع جهت بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی اعضای هیأت علمی طی 7 سال گذشته، افزود دانشگاه امام جواد(ع) به عنوان اولین دانشگاه در کشور، اعطای ترفیع به اساتید حق‌التدریس را با هدف «افزایش توان پژوهشی و انگیزشی» آن‌ها و به صورت هر سه سال یکبار در دستور کار خود دارد. وی خاطر نشان کرد تاکنون پرونده بیش از 200 استاد حق‌التدریس توسط کمیته ترفیع بررسی و به افراد واجد شرایط، ترفیع اعطا شده است.
آقای دکتر حاجی‌مرادی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای اساتید محترم در عرصه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی، به تغییرات جدید در آئین‌نامه ترفیع به شرح ذیل اشاره کرد:
  • از این پس اعضای هیأت علمی نیمه‌وقت هر 2 سال یکبار و اساتید حق‌التدریس و پاره‌وقت هر 3 سال یکبار امکان کسب پایه ترفیع، خواهند داشت. لازم به ذکر است فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مورد نیاز جهت کسب پایه ترفیعی، در طی دوره ذکر شده بررسی خواهد شد.
  • موارد زیر به شروط لازم برای کسب پایه ترفیعی اساتید حق‌التدریس اضافه گردید:
              - متقاضی به مدت حداقل 1 سال در مؤسسه تدریس داشته باشد.
              - مجموع واحدهای تدریس شده توسط متقاضی حداقل 8 واحد باشد.
  • مجلات نوع «علمی-تخصصی» به جدول 1 آئین‌نامه‌ی ترفیع اعضای هیأت علمی اضافه شد و شرایط و امتیازات متعلقه همانند مقالات ارائه شده در کنفرانس خواهد بود.
  • از این پس به مشاوره پایان‌نامه کارشناسی ارشد امتیاز پژوهشی تعلق نمی‌گیرد.