موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

ارائه ظرفیت و توانمندی علمی، پژوهشی و فناوری دانشگاه امام جواد(ع) در نمایشگاه فن بازار

دانشگاه امام جواد(ع) یزد از دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناوری اساتید و دانشجویان خود در نمایشگاه فن بازار رونمایی کرد و به تشریح چشم‌انداز این واحد علمی، آموزشی و پژوهشی پرداخت.
به گزارش واحد روابط عمومی، دانشگاه امام جواد(ع) با مجموعه‌ای از دستاوردهای علمی، پژوهشی و فناوری اساتید و دانشجویان خود در نمایشگاه فن بازار سال 1397 مشارکت نمود. از جمله‌ی این دستاوردها می‌توان به 14 طرح پژوهشی، 8 کتاب تألیفی و ترجمه و همچنین محصولات متنوع گروه‌های آموزشی مهندسی کامپیوتر، طراحی دوخت و لباس، معماری و روانشناسی اشاره نمود.
شایان ذکر است مجموعه آثار غرفه دانشگاه امام جواد(ع) در این نمایشگاه عبارت بودند از: طراحی و پیاده‌سازی سامانه شناسه الکترونیکی دانشگاهیان، طراحی و پیاده‌سازی سامانه کنترل و نمایش المان‌های دما، رطوبت و جریان برق اتاق سرور (تحت شبکه و از راه دور)، چاپ باتیک، ویترای روی آینه و شیشه، طراحی و دوخت کتاب کودک، طراحی و دوخت لباس‌های سنتی ایرانی، طراحی پارچه، چاپ سیلک اسکرین، طراحی لباس با نرم‌افزار Marvelous Designer، طراحی و ساخت مضیف و چادر عشایر، تابلوهای معرق، حجم‌سازی، الگوی کاشی‌کاری معماری ایرانی-اسلامی و گوی فیروزه‌ای.
از دیگر اقدامات مؤثر دانشگاه امام جواد(ع) در این نمایشگاه اجرا و تفسیر تست روانشناسی به صورت نرم‌افزاری بود که توسط گروه آموزشی روانشناسی انجام گردید و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت. این نمایشگاه که در روز سه‌شنبه مورخ 27 آذرماه آغاز به کار نمود در عصر روز پنجشنبه مورخ 29 آذر به کار خود پایان داد.
گفتنی است آقای مهندس موسوی «نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی»، آقای دکتر زینی‌وند «معاون فرهنگی هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد»، آقای دکتر طالبی «سرپرست استانداری یزد»، آقای دکتر کلانتر «رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان»، آقای دکتر پورسراجیان «رئیس پارک علم و فناوری یزد»، سرکارخانم دکتر خامسی «مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری»، آقای دکتر مشاهیری «رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و فناوری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن»، تعداد زیادی از دانشجویان و کارمندان دانشگاه و سایر علاقه‌مندان این حوزه از غرفه دانشگاه امام جواد(ع) بازدید کردند.