موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

تألیف کتاب اصول طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌ها با استفاده از MySQL توسط مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه

آقای مهندس سید عباس باقری یزدی «عضو هیأت علمی و مدیر گروه مهندسی کامپیوتر» دانشگاه امام جواد(ع)، از تألیف و انتشار کتابی با عنوان اصول طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌ها با استفاده از MySQL در مهر ماه سال جاری خبر داد.


آقای مهندس باقری در مصاحبه‌ خود با واحد روابط عمومی دانشگاه گفت کتاب « اصول طراحی و پیاده‌سازی پایگاه داده‌ها با استفاده از MySQL» بر خلاف بیشتر کتاب‌های داخلی و خارجی موجود در بازار، به مباحث نظری و عملی پایگاه داده‌ها به صورت همزمان توجه نموده و آن‌ها را به صورت موازی پیش برده است. لذا می‌تواند هم به عنوان یک دوره درسی دانشگاهی (در مقطع کارشناسی) و هم به عنوان یک دوره کاربردی کاملاً عملی و مفید برای بازار کار مورد استفاده علاقه‌مندان واقع شود. وی خاطر نشان کرد در این کتاب که بخش زیادی از سرفصل مقطع کارشناسی درس پایگاه داده‌ها‌ را پوشش داده است، ضمن پرداختن به روش‌های مدل‌سازی و طراحی پایگاه داده‌ها با دو نرم‌افزار کاربردی Dia و Workbench، نحوه کار با یک پایگاه داده محبوب و کارآمد به نام MySQL در محیط نرم‌افزار PHPMyAdmin آموزش داده شده است.

وی در پایان، ضمن اشاره به این نکته که کتاب مذکور می‌تواند به عنوان یک مرجع درسی مناسب برای دروس «اصول طراحی پایگاه داده‌ها»، «ایجاد بانک‌های اطلاعاتی» و «آزمایشگاه پایگاه داده‌ها» مورد استفاده دانشجویان رشته‌های مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر واقع شود، از مسئولان محترم دانشگاه امام جواد (ع)، دانشجویانی که با حضور در کلاس‌های درس به صورت غیرمستقیم به تألیف این کتاب کمک کرده‌اند و همچنین از انتشارات ناقوس قدردانی نمود.
شایان ذکر است که این کتاب در قالب 7 فصل و 165 صفحه با تیراژ 500 جلد و شماره شابک 5-148-473-600-978 در مهرماه سال 97 توسط انتشارات ناقوس منتشر شده است.