موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

مروری بر برنامه‌های واحد فرهنگی-دانشجویی در نیمسال اول 98-97 از زبان معاونت فرهنگی-دانشجویی دانشگاه

آقای مهندس «سیدعباس زرگرچی» از امور متنوع برنامه‌ریزی و اجرا شده توسط واحد فرهنگی-دانشجویی دانشگاه طی نیمسال اول تحصیلی 98-97 گفت.


آقای مهندس زرگرچی طی مصاحبه با واحد روابط عمومی دانشگاه، از برنامه‌ریزی و اجرای بیش از 14 برنامه متنوع واحد فرهنگی-دانشجویی در نیمسال تحصیلی 98-97 خبر داد. مهندس زرگرچی ضمن اشاره به اهمیت ویژه فعالیت‌های فرهنگی-دانشجویی، خاطرنشان کرد تحقق برنامه‌های این واحد، گامی مؤثر در جهت اعتلای فرهنگ دانشجویان خواهد بود.
وی ضمن اشاره به برنامه‌های اجرا شده طی 4 ماه اخیر شامل «اعزام دانشجویان جهت دیدار با رهبر انقلاب»، «برگزاری مراسم بزرگداشت روز دانشجو و برپایی غرفه کتاب در حیاط مرکزی دانشگاه»، «برگزاری اردوی بوستان طوبی ویژه خواهران به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص)»، «اجرای برنامه‌های مناسبتی مذهبی به همت هیأت فاطمیون به همراه پذیرایی»، «برنامه‌ریزی رویدادهای متنوع ویژه دانشجویان خوابگاهی از جمله مشاوره، جشن و مولودی‌خوانی طی مناسبات مختلف»، «برگزاری سمینار حقوق اجتماعی با حضور قاضی دادگستری»، «برگزاری جشن یلدا در پردیس هنر و معماری»، «برگزاری گردهمایی دانش‌آموختگان معماری در پردیس هنر و معماری»، «برگزاری بازدید از سرای سالمندان» و «برگزاری گردهمایی اساتید و دانشجویان دانشکده‌های معماری همزمان با دفاعیه طرح نهایی سرکار خانم علیزاده»، افزود خوشبختانه مراسم‌های یادشده با استقبال خوب دانشجویان مواجه شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به «ساماندهی سرفصل دروس عمومی» و تطبیق آن با نیاز جوانان اشاره و اذعان کرد اقداماتی همچون شاهنامه‌خوانی، پخش فیلم و تفسیر موضوعی آن مرتبط با مباحث آموزشی، تقویت لهجه وگویش یزدی، خوشنویسی و ... از جمله اقدامات نوین پیشنهادی از طرف واحد فرهنگی-دانشجویی بوده که پس از برگزاری نشست‌های متعدد با اساتید دروس عمومی محقق گردیده است.
آقای مهندس زرگرچی برنامه حال حاضر واحد فرهنگی-دانشجویی را برگزاری اردوهای دانشجویی مشهد مقدس اعلام کرد و افزود طبق هماهنگی انجام شده، این اردوها طی دو مرحله برای بانوان و آقایان از تاریخ پنجم الی سیزدهم بهمن‌ماه در حال برگزاری است. وی در پایان نوید برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های متنوع دیگر را به دانشجویان داد و گفت جزئیات آن‌ها در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.