موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

بازدید دانشجویان و اساتید دانشگاه امام جواد(ع) از نخستین رویداد پارچه‌های ایرانی، لباس ایرانی در شهرستان اردکان

با همکاری مشترک گروه طراحی دوخت و لباس و واحد کارآفرینی دانشگاه، جمعی از دانشجویان، دانش‌آموختگان و اساتید دانشگاه در روز چهارشنبه مورخ 8 اسفندماه از "نخستین رویداد پارچه ایرانی، لباس ایرانی" در شهرستان اردکان بازدید کردند.

          
به گزارش واحد روابط عمومی دانشگاه "نخستین رویداد پارچه ایرانی، لباس ایرانی" از هفتم اسفندماه در نگارخانه هنر اردکان آغاز به کار کرد. به نقل از سرکار خانم بینه اولیاء «مدیر گروه طراحی دوخت و لباس دانشگاه»، با هماهنگی انجام شده توسط واحد کارآفرینی، تعداد 12 نفر از دانشجویان، دانش‌آموختگان و اساتید رشته طراحی دوخت و لباس شامل خانم‌ها دهقان‌طالبی، آیتی‌پور و ابراهیمیان ضمن بازدید از این رویداد در روز چهارشنبه مورخ 8 اسفند ماه، در کارگاه "آشنایی با دست‌بافت‌های ایرانی" با تدریس استاد گرانقدر "آقای علی حاجی‌حسینی"  شرکت کردند.
خانم «زهرا درزی» از دانشجویان رشته طراحی لباس نیز که در این کارگاه حضور داشت در مصاحبه با واحد روابط عمومی ضمن ابراز خرسندی از حضور در این کارگاه افزود در این کارگاه که برگزاری آن سه ساعت به طول انجامید مباحث متنوعی شامل معرفی انواع پارچه‌ها، ماشین‌های بافت سنتی، نحوه دوخت، فرآیند تولید نخ ابریشم از ابتدا تا تولید پارچه ابریشم و عرضه به بازار و ... ارائه گردید.
گفتنی است این رویداد روز پنجشنبه مورخ 9 اسفند ماه به کار خود پایان می‌دهد.