موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

رقابت تیم‌های دانشجویی در چهارمین مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک در دانشگاه امام جواد(ع)

در راستای برگزاری چهارمین مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک، تعداد بیست تیم از دانشگاه‌های مختلف با موضوع «طراحی لباس هتلداران سنتی (بانوان) شهر یزد» در دانشگاه امام جواد(ع) با یکدیگر به رقابت پرداختند.
به گزارش واحد روابط عمومی دانشگاه، چهارمین دوره از «مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک» به میزبانی دانشگاه یزد در حال برگزاری است. مراسم افتتاحیه این مسابقات روز دوشنبه مورخ 13 اسفند ماه در دانشگاه یزد برگزار گردید، داوطلبان ضمن شرکت در دوره آموزشی «نرم‌افزارهای تخصصی طراحی لباس»، وارد بخش اول مسابقات با موضوع «بافت و چاپ» شدند. گفتنی است برگزاری تور یزدگردی نیز به عنوان بخش پایانی این مسابقات در روز اول تدارک دیده شده بود. قابل توجه آنکه بخش دوم این مسابقات با موضوع «طراحی لباس هتلداران سنتی (بانوان) شهر یزد» روز سه‌شنبه مورخ 14 اسفند ماه در کارگاه‌های طراحی و دوخت دانشگاه امام جواد(ع) برگزار گردید.آقای دکتر حمیدرضا شرافت نماینده «انجمن علوم و فناوری مهندسی نساجی ایران» به عنوان متولی برگزاری این مسابقات، در مصاحبه با واحد روابط عمومی دانشگاه امام جواد(ع) گفت طبق نظر انجمن مذکور، دانشگاه یزد برای سومین مرتبه میزبانی برگزاری این مسابقات را به عهده گرفته است. وی اذعان کرد تعداد زیادی از دانشجویان از دانشگاه‌های مختلف اعم از دانشگاه یزد، دانشگاه امام جواد(ع)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، دانشگاه علم و هنر، دانشگاه کرمان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد اصفهان، دانشگاه الزهرای تهران، دانشکده فنی حضرت رقیه(س) و  همچنین افراد مختلف از اصناف و تیم‌های خصوصی در این مسابقات شرکت کرده‌اند. وی افزود در دو روز ابتدایی مسابقات 6 گروه در زمینه بافت و 6 گروه در زمینه چاپ در دانشگاه یزد و نیز 20 گروه طی دو نوبت صبح و عصر در زمینه طراحی لباس در دانشگاه امام جواد(ع) با یکدیگر به رقابت پرداختند. دکتر شرافت هدف از برگزاری این مسابقات را افزایش انگیزه‌ی دانشجویان در راستای شعار «ما می‌توانیم» و تقویت کار گروهی دانست. وی ضمن اشاره به اینکه تولید پوشاک، هنر-صنعت کهن در یزد است، گفت هر دو بخش نیازمند خلاقیت و نوآوری می‌باشند و دانشجویان با شرکت در این مسابقات می‌توانند ایده‌ها و نوآوری‌های خود را به بخش بازار و فروش ارائه نمایند.
دکتر شرافت برگزاری نمایشگاه آثار شرکت‌کنندگان و مراسم اختتامیه در سالن فجر دانشگاه یزد را به عنوان برنامه روز پایانی این مسابقات در روز چهارشنبه مورخ 15 اسفندماه اعلام کرد. همچنین وی اذعان کرد پیگیری لازم در خصوص برگزاری دور بعدی این مسابقات به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی یزد را انجام خواهد داد تا بتوان این مهم را با مشارکت همه‌ی واحدهای دانشگاهی استان اعم از دولتی و غیردولتی برگزار نمود. دکتر شرافت در پایان از زحمات بی‌وقفه تیم اجرایی دانشجویی و نظم و تلاش آن‌ها قدردانی کرد.
گفتنی است «سرکارخانم بینه اولیاء» نیز که مسئولیت هماهنگی جهت آماده‌سازی تجهیزات و کارگاه‌های طراحی و دوخت دانشگاه امام جواد(ع) با رئیس مسابقات «آقای دکتر محمدجواد عبقری» را به عهده داشت، ضمن اشاره به رویکرد مثبت برگزاری این مسابقات، هدف از آن را ارتباط افراد خلاق دانشگاهی اعم از دانشجو و استاد با صنعت و جامعه دانست.

لینک خبر بر روی "خبرگزاری ایسنا"