موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

افتخارآفرینی دانشجویان دانشگاه امام جواد(ع) یزد در چهارمین مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک

به گزارش واحد روابط عمومی، دانشجویان دانشگاه امام جواد(ع) یزد در «چهارمین مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک» که در روزهای 13 الی 15 اسفندماه به میزبانی دانشگاه یزد برگزار گردید، خوش درخشیدند.
این مسابقات در سه بخش «طراحی لباس»، «بافت» و «چاپ» با حضور 34 تیم برگزار گردید. از دانشگاه امام جواد(ع) تیم «یونیک» متشکل از خانم‌ها زهرا درزی، زکیه امیرانصاری و مریم گلشن موفق به کسب «رتبه دوم» بین 20 تیم در بخش «طراحی لباس» شد. همچنین تیم دیگر این مؤسسه  به نام «بوطیقا» متشکل از آقای عرفان کوچک و خانم‌ها زهرا اکبری، مینا سیف‌الدینی و راحله ابراهیم‌زاده نیز توانست جایگاه گروه «شایسته تقدیر» بین 8 تیم در بخش «چاپ» را به خود اختصاص دهد. گفتنی است این مسابقات فاقد «رتبه اول» در بخش طراحی لباس و فاقد «رتبه اول و دوم» در بخش چاپ بود.
خانم زهرا درزی سرگروه «تیم یونیک» در گفتگو با واحد روابط عمومی در خصوص روند انجام کار گفت پس از نام‌نویسی در مسابقات، فرآیند «انتخاب پارچه» به صورت گروهی و «طراحی لباس» توسط خانم زکیه امیرانصاری صورت گرفت. در هفته اول اسفندماه با اعلام نتایج داوری مشخص شد طرح تیم یونیک به مرحله دوم این مسابقات راه‌یافته است. خانم درزی گفت در روز سه‌شنبه مورخ 14 اسفند مرحله دوم مسابقات با حضور 20 تیم در دو نوبت صبح و عصر برگزار گردید و مراحل الگوکشی، خلاقیت در طراحی و برش توسط اینجانب و دوخت به صورت مشترک با اعضای گروه انجام شد. وی ضمن اشاره به سطح خوب و قابل‌قبول مسابقات، از دانشگاه یزد به عنوان برگزارکننده مسابقه قدردانی نمود. همچنین تخصیص کارگاه‌های مجهز طراحی دوخت و لباس دانشگاه امام جواد(ع) به منظور برگزاری مسابقه در بخش «طراحی لباس» را به عنوان نقطه قوت این دوره از مسابقات نسبت به دوره‌های پیشین دانست.
آقای عرفان کوچک به عنوان سرگروه «تیم بوطیقا» نیز در گفتگو با واحد روابط عمومی، ضمن اشاره به سطح بالای داوری آثار، پارامترهای مؤثر در داوری را 1) تکنیک، 2) تعداد رنگ‌های استفاده شده، 3) تهیه درست شابلون و لاک عکس، 4) ظاهر کردن صحیح طرح روی شابلون و 5) کیفیت چاپ معرفی کرد. وی افزود کلیه مراحل کار در مسابقه «چاپ» از ابتدا تا انتها طی 4 ساعت در عصر روز دوشنبه مورخ 13 اسفندماه در دانشگاه یزد انجام گردید. آقای کوچک در خصوص نحوه همکاری اعضای تیم گفت، خانم راحله ابراهیم‌زاده و زهرا اکبری مسئول ساخت شابلن و عکاسی طرح بوده و چاپ و اجرای طرح روی پارچه نیز توسط اینجانب و خانم مینا سیف‌الدینی صورت گرفت. وی ضمن اشاره به حمایت همه‌جانبه دانشگاه امام جواد(ع) از تیم پوئتیکا، موفقیت این تیم را مدیون زحمات آقای دکتر غضنفر میرجلیلی و سرکار خانم بینه اولیاء دانست.