موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

برگزاری دوره‌های خودمراقبتی جهت تربیت سفیران بهداشت در دانشگاه

به موجب اجرای برنامه تربیت سفیران بهداشت در دانشگاه‌های سراسر کشور، دوره‌های خودمراقبتی با موضوعات مختلف در دانشگاه امام جواد(ع) برگزار گردید.

 


آقای مجتبی حجتی «سرپرست امور دانشجویی»، در مصاحبه با واحد روابط عمومی، از برگزاری 5 دوره خودمراقبتی در هفته اول اردیبهشت‌ماه خبر داد. وی افزود واحد فرهنگی و دانشجویی دانشگاه همزمان با آغاز طرح سراسری تربیت سفیران بهداشت در دانشگاه‌ها با همکاری مرکز بهداشت استان، 5 دوره آموزشی با موضوعات «تغذیه اصولی در دوره جوانی»، «بهداشت و مراقبت‌های ویژه بانوان» و «بهداشت روان-مهارت‌های زندگی» را در دانشگاه برگزار نمود. آقای حجتی اذعان کرد بیش از 250 نفر از دانشجویان از این دوره‌ها که توسط کارشناسان مرکز بهداشت استان آقای رحمانی، آقای امیرخانی، خانم زحمتکش و همچنین خانم دکتر شهری تدریس شد، استقبال کردند. گفتنی است دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند در جلسات تکمیلی این طرح نیز شرکت نموده و پس از کسب اطلاعات کافی، به عنوان سفیر بهداشت دانشگاه فعالیت نمایند. وی افزود زمان تشکیل دوره‌های تکمیلی این طرح به زودی اعلام خواهد شد.
آقای حجتی در پایان ضمن تشکر از نگرش مثبت و همراهی آقای مهندس زرگرچی معاونت فرهنگی و دانشجویی و همچنین قدردانی از همکاری حوزه آموزش و واحد روابط عمومی گفت واحد فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آماده پذیرش هر نوع پیشنهاد در خصوص برگزاری دوره‎های مرتبط از طرف دانشجویان و اساتید است.