موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

برگزاری سی‌امین دوره از طرح توانا در دانشگاه امام جواد(ع)

سی‌امین دوره از طرح توانا (طرح ارتقا‌ء توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان) در بخش اول، از 5 الی 7 تیرماه در دانشگاه امام جواد(ع) برگزار گردید.
به گزارش واحد روابط عمومی، سی‌امین دوره از طرح توانا به همت مرکز کارآفرینی دانشگاه و همچنین همکاری و حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری یزد و بنیاد ملی نخبگان یزد برگزار گردید.خوشبختانه این طرح با استقبال بیش از 70 دانشجو و دانش‌آموخته از دانشگاه‌های شهید بهشتی، علامه طباطبایی، صنعتی اصفهان، دانشگاه یزد، علم و هنر، علوم پزشکی شهید صدوقی، آزاد، پیام‌نور و همچنین دانشگاه امام جواد(ع) مواجه شد. گفتنی است کارگاه‌های سه‌گانه بخش اول با عناوین «ایجاد انگیزه برای کارآفرینی و پرورش ایده»، «ایجاد مدل کسب و کار» و «نوشتن طرح کسب و کار و امکانسنجی مالی اقتصادی طرح‌ها» به ترتیب توسط اساتید گرانقدر از دانشگاه شریف سرکارخانم مهندس ناصری، آقای دکتر صیقلی و آقای مهندس غلاملو طی روزهای چهارشنبه تا جمعه مورخ 5 الی 7 تیرماه برگزار گردید.


قابل‌توجه آنکه هر کارگاه در 4 بخش آموزشی یک و نیم ساعته و سه بخش استراحت، از ساعت 9:00 آغاز و تا ساعت 17:00 ادامه داشت. برخی از شرکت‌کنندگان در این سه کارگاه ضمن ابراز خرسندی از شرکت در این طرح، دانش و تجربه اساتید دوره، تعاملی بودن تدریس، ایجاد فضای پرسش و پاسخ در کارگاه و همچنین معرفی و تحلیل نمونه‌های عینی در بازار را به عنوان نقاط قوت این طرح معرفی کردند.
آقای دکتر محمودی مدیر کارآفرینی دانشگاه، در پایان روز سوم این طرح ضمن تشکر از سرکارخانم معدن «کارشناس مرکز کارآفرینی» به دلیل اجرای منظم و دقیق بخش اول طرح توانا، نکات تکمیلی خود در خصوص این طرح را ارائه نمود و از تدارک بازدید از پارک علم و فناوری یزد و شتاب‌دهنده پیشگامان در روز دوشنبه مورخ 10 تیرماه برای علاقه‌مندان خبر داد.گفتنی است کارگاه‌های سه‌گانه بخش دوم از روز چهارشنبه الی جمعه مورخ 12 الی 14 تیرماه برگزار خواهد شد.