موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

برگزاری دومین نشست خبری هیأت رئیسه دانشگاه با اصحاب رسانه در سال 98

دومین نشست خبری هیأت رئیسه دانشگاه با اصحاب رسانه در سال 1398، در عصر روز سه‌شنبه مورخ 11 تیرماه برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی دانشگاه، این نشست با محوریت «اجرای طرح توانا»، «اخذ مجوز برگزاری آزمون GRE»، «معرفی 4 کد رشته جدید دانشگاه» و «افتتاح رسمی مرکز مشاوره مهر دانشگاه در نیمه دوم تیر» با حضور نمایندگانی از خبرگزاری‌های ایسنا، برنا، تسنیم، شبستان، یزدانه و روزنامه‌های اندیشه، بشارت یزد و سیاست روز در ساعت 13:40 روز سه‌شنبه مورخ 11 تیرماه آغاز گردید.


گفتنی است در این نشست آقای دکتر وحدت «رئیس دانشگاه»، ضمن اشاره به جایگاه طرح توانا در افزایش روحیه کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در دانشجویان و دانش‌آموختگان استان یزد، از پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، پارک علم و فناوری یزد و بنیاد نخبگان یزد به عنوان همکاران و حمایتگران این طرح یاد کرد. وی با بیان این نکته که تا کنون 3 کارگاه از این طرح برای 70 داوطلب اجرا شده است، افزود در این طرح مجموعاً 6 کارگاه شامل 50 ساعت آموزش برگزار می‌شود که بخش اول آن طی روزهای 5 الی 7 تیرماه برگزار گردیده است و بخش دوم آن در روزهای 12 الی 14 تیرماه برگزار خواهد شد.


آقای دکتر وحدت در بخش دیگری از سخنان خود به اخذ مجوز برگزاری آزمون GRE در اواخر اردیبهشت ماه توسط دانشگاه امام جواد(ع) اشاره کرد و افزود این آزمون به عنوان یک آزمون معتبر بین‌المللی جهت سنجش سطح منطق و قدرت تحلیل و استدلال افراد، معیاری مهم برای پذیرش متقاضیان تحصیل در آمریکا و برخی از دانشگاه‌های کشورهای اروپایی محسوب می‌شود.

گفتنی است اخذ مجوز 4 رشته جدید شامل رشته‌های مهندسی کامپیوتر و علوم تربیتی در مقطع کارشناسی ارشد و رشته‌های مدیریت بیمه و مشاوره در مقطع کارشناسی توسط دانشگاه امام جواد(ع) و همچنین افتتاح رسمی مرکز مشاوره مهر دانشگاه با دپارتمان‌های تخصصی در نیمه دوم تیرماه، دو مسئله مهم دیگری بود که آقای دکتر وحدت به آن پرداخت.

آقای دکتر غضنفر میرجلیلی «قائم‌مقام رئیس و معاونت آموزشی-پژوهشی دانشگاه» در بخش دیگری از این نشست ضمن اشاره به ضرورت تقویت مهارت دانشجویان، ایجاد گفتمان مهارت در تحصیل را لازمه توسعه کشور دانست. وی به نقش تأثیرگذار و مهم اصحاب رسانه در ایجاد گفتمان‌های مختلف اشاره کرد و افزود رصد کردن امور در عرصه‌های مختلف و تهیه اخبار درست و مستمر می‌تواند گامی مؤثر در اعتلای وضعیت جامعه داشته باشد.

آقای مهندس عباس زرگرچی «معاونت دانشجویی» به تشریح فعالیت‌های انجام شده توسط دانشگاه امام جواد(ع) در حوزه‌های آموزش و حمایت از دانشجویان و دانش‌آموختگان مستعد پرداخت. وی برخی از فعالیت‌ها را این چنین برشمرد: بازبینی و بهبود سرفصل برخی از دروس عمومی، برنامه‌ریزی و برگزاری دوره‌های آموزشی و کارآموزی توسط مرکز کارآفرینی و سازمان فنی و حرفه‌ای، برگزاری دوره‌های کاربینی و بازدیدهای متنوع، تخصیص دفترکار به دانش‌آموختگان کارآفرین در محل پردیس هنر و معماری و اعطای وام به صاحبان طرح و ایده در حوزه کارآفرینی.

گفتنی است این نشست در ساعت 15:00 روز سه‌شنبه به کار خود پایان داد.

مشاهده متن خبر بر روی خبرگزاری‌های ایرنا، ایسنا، موج، شبستان، برنا، تسنیم