موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

ثبت‌نام چهارمین مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای در یزد تا ۱۵ آبانماه

شرایط ثبت‌نام در چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اعلام شد.بنا بر اطلاع‌رسانی امور دانشجویی دانشگاه چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ۱۴ استان کشور از جمله استان یزد توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‎شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی یزد، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی یزد در فراخوانی با اشاره به برگزاری این مسابقات برای سومین سال در استان یزد و در سطح دانشگاه‌های این استان، از دانش‌آموختگان و دانشجویان خواست که حداکثر تا 15 آبان‌ماه سال جاری از طریق سایت http://fjdyazd.com یا آدرس صفحه مجازی sdjdyazd@ برای حضور در این رقابت‎ها ثبت‌نام کنند.

گفتنی است مسابقه «دفاع 3 دقیقه‎ای از پایان‎نامه»، رقابتی بین دانشگاهی برای تبیین ایده و نتایج تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی است و مبنای این رقابت، توسعه مهارت‌های ارتباطی دانشجویان برای تشریح تحقیقات خود به زبانی غیرتخصصی است.

از طرفی غالباً نیز دانشگاهیان، تحقیقات و پژوهش‌های خود را با زبان تخصصی ارائه می‌کنند که توسط بسیاری از صاحبان کسب و کار و علاقه‌مندان قابل ادراک نیست و این مسابقه به دنبال این است تا ارائه نتایج تحقیق را به زبانی ساده، جذاب و اشتیاق‌برانگیز آموزش دهد؛ موضوعی که کمتر در آموزش‌های دانشگاهی مورد توجه قرار می‌گیرد.

این مسابقات بستری برای کمک به رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان و مهیا کردن فرصتی برای برقراری ارتباط بین فضای دانشگاه، صنعت و جامعه و کاربردی کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی است.