موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

اطلاعیه مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه

اطلاعیه مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه امام جواد(ع)

بند اول: در حال حاضر دو سامانه در خصوص برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت الکترونیکی، توسط مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه راه‌اندازی شده است که عبارتند از:
- سامانه آموزش‌های الکترونیکی (LMS)
- سامانه کلاس‌ آنلاین (VC)

بند دوم: لازم است اساتید و دانشجویان به سامانه LMS به نشانی Lms.iju.ir وارد شده و پس از اولین ورود نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام نمایند. نام کاربری و کلمه عبور اساتید و دانشجویان از طریق درگاه‌های اطلاع‌رسانی رسمی و داخلی دانشگاه، اطلاع‌رسانی شده است.

بند سوم: همه اساتید و دانشجویان می‌بایست در درس «آموزش‌های الکترونیکی» ثبت‌نام کرده و منابع آن را مشاهده نمایند. لازم به ذکر است تمام مراجع لازم جهت آگاهی از ملزومات و نحوه کار با سامانه‌ها در این درس آمده است.
 
بند چهارم: لازم است اساتید و دانشجویان ذیل عنوان «درس‌های من»، دروس خود را بررسی کرده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، آن را از طریق «تالار گفتگو جهت پرسش و پاسخ» در درس «آموزش‌های الکترونیکی» یا پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه اطلاع دهند.

بند پنجم: طبق مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، کلیه کلاس‌ها به صورت الکترونیکی از 16 فروردین ماه برگزار می‌گردد؛ اگرچه توصیه می‌شود در این ایام نیز دانشجویان روزانه سامانه LMS را مورد بازبینی قرار دهند و ضمن مراجعه به بخش پیام‌ها و اطلاعیه‌های هر درس با اساتید خود در ارتباط باشند تا در صورتیکه استاد قبل از شروع کلاس‌های اصلی، جلسه آزمایشی را برای دانشجویان برنامه‌ریزی نمود، در آن شرکت نمایند.
 
بند ششم: تاریخ و ساعت درج شده در بخش «کلاس آنلاین مجازی» هر درس در سامانه LMS مربوط به زمان ایجاد کلاس در این سامانه می‌باشد و مرتبط با ساعت واقعی برگزاری کلاس درس نیست. تاریخ و ساعت برگزاری واقعی کلاس هر درس به صورت الکترونیکی، همان تاریخ و ساعت قبلی درج شده در سامانه گلستان می‌باشد.
توجه: دانشجویان صرفاً پس از باز شدن کلاس آنلاین در سامانه VC توسط اساتید، می‌توانند با کلیک بر روی لینک در بخش کلاس آنلاین مجازی هر درس، به کلاس وارد شوند. بدیهی است اساتید طبق برنامه هفتگی موجود در سامانه گلستان کلاس‌ها را باز خواهند کرد.

بند هفتم: علی‌رغم بارگذاری تمامی فیلم‌ها و منابع آموزشی در درس «آموزش‌های الکترونیکی» در سامانه LMS، لینک اسناد آموزشی در ادامه درج می‌گردد. سایر منابع و فیلم‌های آموزشی را در درس «آموزش‌های الکترونیکی» داخل سامانه LMS مشاهده نمایید.
- راهنمای عمومی
راهنمای تصویری کار با سامانه LMS
راهنمای تصویری نصب نرم‌افزار ادوب کانکت (سامانه VC)