موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

اطلاعیه حوزه آموزش در خصوص برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشگاه از روز شنبه ۱۶ فروردین ماه


ضمن عرض سلام و تبریک سال نو، به استحضار می‌رساند نظر به تداوم وضعیت فوق‌العاده ناشى از شیوع ویروس کرونا در کشور، امکان برگزاری کلاس‌های درسی، بصورت حضوری تا اطلاع ثانوی وجود ندارد.  بر این اساس، سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الـزام به اتمـام رساندن نیمسال دوم ۹۹-۹۸ اعلام شده است. لذا آموزش الکترونیکی به عنوان جایگزین آموزش حضوری، مورد توجه دانشگاه واقع شده است که با توجه به تمهیدات به عمل آمده، موارد ذیل را به اطلاع می‌رساند:

۱- برای کلیه دروس امکان برگزاری کلاس به صورت مجازی فراهم شده است و از روز شنبه ۱۶ فروردین ماه بصورت الکترونیکی برگزار خواهد شد. لازم است دانشجویان اطلاعیه‌های مرکز آموزشهای الکترونیکی دانشگاه را به دقت مطالعه و اجرایی نمایند.

۲-  برگزاری کلاس‌ها، مطابق با برنامه هفتگی دانشجویان (که از گزارش ۷۸ سیستم گلستان قابل دریافت است) انجام می‌گیرد . به عبارت دیگر برگزاری کلاس‌ها در همان زمانهایی است که قبلاً برای برگزاری کلاس‌های حضوری برنامه‌ریزی شده ‌بود. بدیهی است ارائه و تحویل تمرین‌ها و پروژه‌های درسی و نظائر آنها نیز بصورت الکترونیکی انجام می‌شود.

۳- حضور در کلاس‌های مجازی الزامی می‌باشد و در صورت غیبت بیش از حد، حذف ۳/۱۶ اعمال می‌شود.حضور و غیاب در سامانه مجازی توسط استاد انجام می‌گیرد و غیبت دانشجو نیز لحاظ میشود ولی در صورت غیبت، دانشجو می‌تواند فایل درسی جلسه‌ای که غایب بوده را دریافت و مشاهده نماید.

۴- لازم بذکر است از تاریخ 16 فروردین 1399، هفته آموزشی فرد محسوب می‌شود.

۵- در خصوص دانشجویانی که به هر دلیل نمی‌توانند کلاس‌ها را شرکت نمایند امکان حذف یک یا چند درس یا حذف ترم بدون رعایت قوانین آموزشی وجود دارد. ولی در خصوص دانشجویان پسر که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند و سنوات آنها تمام شده باید منتظر دستورالعمل سازمان وظیفه عمومی باشیم.

۶- دانشجویانی که دروس خود را به صورت مهمان در دانشگاه دیگر اخذ نموده اند می‌بایست برای نحوه برگزاری کلاس‌ها به اطلاعیه‌های همان دانشگاه مراجعه نمایند.

۷- در صورت صدور مجوز آموزش حضوری از طرف مراجع ذیصلاح مربوطه، تداوم نیمسال تحصیلی در تابستان ۱۳۹۹، صرفاً برای دروس کارگـاهى و آزمایشـگاهى (عملی و نظری-عملی) که برگزاری آن‌ها بصورت مجازی امکان پذیر نباشد، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

۸- قوانین آموزشی تسهیل‌کننده مانند حذف یک یا چند درس بدون توجه به لزوم رعایت حداقل واحدهاى انتخابى در هـر نیمسـال و یـا حـذف کامـل واحدهاى درسى نیمسال در صورت تقاضاى دانشجو (بدون احتساب نیمسال حذف شده جزو سنوات تحصیلی دانشـجو)، در دست بررسی است که جرئیات آن بزودی اعلام می‌شود.

۹- در خصوص برگزاری جلسات دفاع از پایان‌نامه/رساله‌های تحصیلات تکمیلی بصورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی نیز تصمیمات لازم اتخاذ شده است که متعاقباً اطلاع‌رسانی‌ می‌شود.