موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

نحوه استفاده از سیستم فروش اینترنتی ژتون غذا

نظر به راه اندازی سامانه اینترنتی خرید ژتون و افزایش اعتبار (شارژ کارت تغذیه) در دانشگاه ، دانشجویان عزیز می توانند طبق روند ذیل اقدام نمایند:

الف) ورود به سامانه

ابتدا برای هر دانشجو پس از ثبت نام اولیه آموزشی یک عدد کارت دانشجویی صادر می گردد که از این کارت به عنوان کارت تردد و کارت تغذیه نیز استفاده می شود.

روش اول: ورود به سایت اصلی دانشگاه به آدرس الکترونیکی www.iju.ir و انتخاب سیستم اتوماسیون تغذیه(این گزینه در بخش خدمات الکترونیکی پایین صفحه اصلی سایت موجود است)

روش دوم: وارد کردن آدرس الکترونیکی jeton.iju.ir  بصورت مستقیم

پس از انتخاب یکی از دو روش فوق صفحه ای نمایش داده می شود که نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به سامانه را باید وارد کنید. نام کاربری شماره دانشجویی و کلمه عبور بطور پیش فرض عدد 1 می باشد که تأکید می گردد پس از ورود به سامانه از طریق منوی "تغییر کلمه عبور" کلمه عبور خود را تغییر دهید. (در صورتیکه با پیغام "نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه است" یا با مغایرتی در مشخصات خود مواجه شدید جهت رفع آن به مرکز فناوری اطلاعات مراجعه نمایید.

ب) خرید ژتون اینترنتی

پس از ورود به سامانه ، مشخصات دانشجو ، میزان اعتبار ریالی و جدول رزرو هفتگی دانشجو نمایش داده می شود که در صورت داشتن اعتبار کافی می توانید بسته به تاریخ و وعده های دلخواه اقدام به خرید غذا نمایید. (چنانچه اعتبار کافی ندارید می توانید از افزایش اعتبار اینترنتی که نحوه انجام آن در ادامه خواهد آمد استفاده کنید.)

برای خرید هر وعده کافی است ابتدا هفته مورد نظر (هفته قبل و یا هفته جاری و یا هفته بعد که با هر بار کیک روی این کلید برنامه هفته بعد نمایش داده می شود) را انتخاب کنید. دقت کنید هفته جاری را در صورتی می توانید رزرو نمایید که استثنائاً فعال باشد (چشمک زن = قابل رزرو بودن) ابتدا رزرو یک هفته را تکمیل نمایید و سپس چنانچه خواسته باشید برای هفته دوم و یا سوم رزرو نمایید بدون فشردن دکمه تأیید ، عملیات را تکرار کنید. (به تاریخ درج شده در مقابل روزهای هفته دقت نمایید)  

نکته : این سیستم قابلیت رزرو غذا تا سه هفته آینده را دارد. در ستون تعداد کلیک کرده تا با علامت √ انتخاب شود  و در ستون سلف ، شماره سلف که عدد یک می باشد را وارد نمایید .

نکته مهم: حتماً پس از انتخاب غذاهای مورد نظر کلید "تأیید" پایین جدول هفتگی را بزنید تا در بالای جدول هفتگی پیغام "اطلاعات ذخیره شد" برای شما نمایش داده شود. در غیر اینصورت اطلاعات شما  در سیستم مرکزی ثبت نخواهد شد و دانشگاه هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. ضمناً توجه داشته باشید برای رزرو غذا باید حتماً اعتبار کافی داشته باشید در غیر اینصورت رزرو شما ثبت نخواهد شد.

ج) افزایش اعتبار اینترنتی (شارژ کارت تغذیه)

جهت افزایش اعتبار اینترنتی ، داشتن کارت خودپرداز یکی از بانکهای عضو شبکه شتاب الزامی است. به منظور پرداختهای الکترونیکی نیاز است که رمز دوم کارت بانکی خود (pin2) و کد امنیتی آن (cv v2) را از طریق یکی از شعب بانک عامل کارت و یا دستگاه خودپرداز همان بانک فعال نمایید.

لازم به ذکر است روش فعال کردن رمز دوم کارتهای بانک تجارت به شرح ذیل است:

وارد کردن کارت در دستگاه خودپرداز مدل GRG ، وارد کردن رمز و انتخاب گزینه سایر خدمات ، مجدداً گزینه سایر خدمات ، انتخاب گزینه تغییر رمز 2 ، وارد کردن عدد پنج رقمی و به خاطر سپردن آن ، وارد کردن مجدد آن و دریافت رسید که داخل آن cv v2 و تاریخ انقضاء قید گردیده است.

1-پس از ورود به سامانه، منوی " افزایش اعتبار" در بالای صفحه  را انتخاب نموده

2- سپس روی آرم بانک ملی کلیک نمایید

3- مبلغی که مایل به افزایش اعتبار هستید را وارد کرده ، وسپس"تأیید " نمایید.

4-پس از تایید یک شماره رهگیری (شماره فاکتور) به شما اعلام می شود که در صورت بروز مشکل در روند افزایش اعتبار جهت پیگیریهای بعدی مورد نیاز است، پس آن را به خاطر بسپارید.

5-با کلیک بر روی دکمه پرداخت و اتصال به سامانه پرداخت الکترونیکی بانک تجارت ، اطلاعات بانکی خود را طبق موارد خواسته شده وارد کرده و گزینه پرداخت را انتخاب نمایید.

6-در صورت وارد کردن صحیح اطلاعات کارت و کامل شدن فرایند افزایش اعتبار ، پیغامی به شما نمایش داده می شود که میزان اعتبار مالی قبلی و میزان اعتبار مالی جدید کارت تغذیه شما را نمایش می دهد و بیانگر انجام کامل و موفقیت آمیز افزایش اعتبار خواهد بود.

تذکر: بهتر است جهت افزایش اعتبار اینترنتی تغذیه از Internet explorer  استفاده نمایید.

یادآوری می شود که در صورت برخورد با هرگونه مشکل در سیستم های خرید ژتون و شارژ کارت تغذیه اینترنتی یا فراموش نمودن کلمه عبور جهت رفع آن با همراه داشتن کارت شناسایی به مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مراجعه فرمایید.

1-    جهت رزرو غذا

2-    جهت شارژ  کارت (افزایش اعتبار) از طریق کارتهای عضو شتاب ( براساس بند ج دستور العمل پشت صفحه اقدام شود.)

3-    امکان گرفتن گزارش از تمامی عملیاتی که توسط کارت صورت گرفته است.

4-    تغییر کلمه عبور (پس از اولین ورود حتماً کلیه عبور خود را تغییر دهید.)

5-    جهت باز کردن صفحه هفته مورد نظر

6-     7-8 برای مشخص نمودن روز ، تاریخ و وعده غذایی

9- جهت تعیین تعداد غذا (حداکثر تعداد رزرو غذا در هر وعده 1 تعیین شده است.)

10- برای انتخاب سلف مورد نظر

13- دکمه تأیید نهایی و یا انصراف برای عملیات انجام شده (در صورتیکه کلید تأیید فشرده نشود هیچ یک از عملیات خرید ، پس دادن غذا و ... ثبت نخواهد شد.)

 

مرکز فناوری اطلاعات موسسه آموزش عالی امام جواد(ع)