موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

رویدادها

رویداد آشنایی با تجارب موفق
رویداد آشنایی با تجارب موفق از نیمسال دوم سال تحصیلی 1396 توسط مرکز کارآفرینی با حمایت جناب آقای دکتر صابری با هدف آشنایی دانشجویان با تجارب ارزشمند کارآفرینان داخل استان در حوزه ورود به بازار کار، چالش‌ها، شناسایی موقعیت‌ها و هدایت دانشجویانی که انگیزه و تمایل به ایجاد کسب و کار و کارآفرینی دارند، راه اندازی شد.
رویداد آشنایی با تجارب موفق در هر رشته به صورت تخصصی برگزار میشود که این رویداد با دانشجویان کارشناسی ارشد رشته مدیریت کارآفرینی گرایش گردشگری آغاز گردید و تاکنون بالغ بر 9 رویداد برگزار گردیده است و در تاریخ 1397/12/14 اولین رویداد تخصصی برای گروه هنر با مشارکت مرکز کارآفرینی و انجمن علمی طراحی لباس با دعوت از سرکار خانم فاطمه خدادادی مدیر شرکت Tetitextile برگزار گردید.
سرکار خانم فاطمه خدادادی تحصیلات دیپلم خود را در رشته ریاضی گذرانده و با قبولی در رشته نساجی وارد دانشگاه هنر تهران شده و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، رشته طراحی لباس را انتخاب نموده و برای قبولی در بخش عملی کنکور، زمانی را خدمت سرکار خانم سودابه مظفری یکی از برجسته ترین اساتید ایران به کارآموزی پرداخته است. خانم خدادادی پس از گذراندن دوره های کارآموزی و تلاش شبانه روزی توانست در بخش تئوری کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه 8 و در بخش عملی رتبه 9 کشوری را کسب نماید.
همزمان با شروع تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در تیم اجرایی سرکار خانم سودابه مظفری قرار گرفته و فعالیت حرفه ای و کاری خود را با پایین ترین سطح درآمد آغاز نمود. پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد با هدف شروع فعالیت حرفه‌ای در حوزه نساجی به استان یزد بازگشته، اما متاسفانه در آن بازه زمانی به دلیل رکود اقتصادی در بخش نساجی این کار میسر نگردید. وی برای ادامه فعالیت کاری خود پس از اخذ پذیرش از پارک علم و فناوری استان یزد مبادرت به تأسیس شرکتی در حوزه طراحی و چاپ دستی برای منسوجات نمود.
خانم خدادادی در بین سخنانشان از زندگی شخصی و حرفه ای خود نکات آموزنده‌ای مانند داشتن هدف، پشت کار و سخت کوشی، علاقه به کاری که قرار است انجام شود، پرداختن به جزئیات برنامه‌های خود، گذراندن دوره های کارآموزی، ارتقاء مهارت های کاربردی، یادگیری و آموزش در هر مرحله، گسترش دامنه ارتباطات و مشتری مداری، تلاش برای اثبات خود در جامعه، برنامه ریزی و کسب اطلاعات از نیازهای جامعه و محک زدن حرفه و فعالیت خود در محیط غیر فیزیکی و برآورد داشته ها را به دانشجویان متذکر شدند.
در انتها خانم خدادادی از دانشجویان خواستند تا اهداف پربار و بزرگی را دنبال کنند و یادآور شدند که افراد بزرگ و معروف هم از ابتدا از پله های کوچک شروع کردند و به جایگاه حال رسیده اند و همیشه منتظر اتفاق خاصی در آینده نباشند و از همین سنین پایین شروع به فعالیت حرفه ای خود نمایند.

                                     
                                     


حضور دانشجویان طراحی لباس در کارگاه آموزشی بررسی چالش های شروع کسب و کار و نحوه نوشتن طرح اقتصادی(بوم کسب و کار):

این کارگاه با محوریت اجرایی گروه ایده شو  در تاریخ 1397/10/3 در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید و به ارائه مطالب آموزشی در خصوص طراحی بوم کسب و کار، بررسی موانع و مشکلات شروع یک کسب و کار نوپا، استراتژی های  مدیریتی در خصوص  مشکلات پیش رو و ... پرداخته شد. لازم به ذکر است گروه هنری پویتیکا از دانشجویان گروه طراحی لباس دانشگاه امام جواد(ع) در این کارگاه شرکت داشته اند و از مطالب آموزشی این کارگاه بهره مند گردیده اند. 

 


کارگاه کارآفرینی فرهنگی و اجتماعی:
کارگاه کارآفرینی فرهنگی و اجتماعی با حضور دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی – گردشگری برگزار شد. علاوه بر حضور دانشجویان و فعالین مرکز کارآفرینی دانشگاه در کارگاه آموزشی کارآفرینی اجتماعی و فرهنگی، نمایندگانی از سازمان های مردم نهاد در مرکز حمایت از کسب و کارهای نوپای اجتماعی و فرهنگی که به تازگی فعالیت خود را در یزد آغاز کرده است حضور داشتند و به هم اندیشی، تمرین ایده پردازی، مهارت آموزی گروهی و پیوند توانمندی ها برای خلق اتفاقاتی موثر و ثروت های مشارکتی در این حوزه پرداختند. در این کارگاه طرح هایی مطرح شد تا با پیوند دانشگاه و سازمان های مردم نهاد و از همه مهم تر تقویت باور دستگاه های اجرایی، خیران و واقفین نسبت به این امر، اتفاقات خوبی برای ترمیم زخم های اجتماعی یزد از دریچه کارآفرینی رقم بخورد.
این کارگاه در تاریخ پنجشنبه مورخ 1397/06/22 ازساعت 9 الی 16 در محل کتابخانه امام علی برگزار گردید که مدرس این کارگاه جناب آقای محمد کاظم متولی بود.

              مشاوره  تیپ شخصیتی:

مرکز کارآفرینی در سال 1395 مبادرت به تهیه شناسنامه کارآفرینی برای دانشجویان دانشگاه، ارائه مشورتهای لازم به دانشجویان جهت رفع نقاط ضعف و شناخت نقاط قوت و تهیه بانک اطلاعاتی از دانشجویان نمود. این دوره به صورت مداوم در روزهای یک شنبه و سه شنبه در مرکز کارآفرینی دانشگاه برگزار شد.


رویداد همفکر:
همفکر رویداد ماهانه و فرصتی برای کارآفرینان، برنامه نویسان، طراحان و سرمایه‌گذاران که به شبکه‌سازی،‌ تبادل نظر و یادگیری از یکدیگر بپردازند. همفکر در اصل یک گپ‌وگفت دوستانه در یک فضای غیر رسمی است، حضور در آن مستلزم هیچ پیش‌نیاز تخصصی و هزینه‌ای نیست، فقط علاقه به کارآفرینی و پیدا کردن دوستان جدید.
همفکر در 3 دوره چهارشنبه‌ آخر ماه  ساعت ۶ تا ۸ شب در سالن آمفی تاتربرگزار ‌شد.
 اولین رویداد همفکر در دانشگاه در آذر ماه سال 1395  با موضوع در دانشگاه مدیر میشویم یا متخصص برگزار شد.
دومین رویداد همفکر در دی ماه سال 1395 با موضوع نحوه آموزش اساتید به دانشجویان برگزار شد.
سومین رویداد همفکر در تیر ماه سال 1396 بعد از برنامه کارافرین برتر فرادرس با موضوع نحوه تیم سازی و شبکه سازی برای استارت آپ ها برگزار شد.

رویداد سومین بزرگداشت روز حسابدار:
به مناسبت هفته حسابدار  سومین بزرگداشت روز حسابدار با سخنرانی استاد پیشکسوت و عضو جامعه حسابداران جناب اقای سید محمد کشاورزیان و همچنین سه نفر از دانش آموختگان موفق دانشگاه با همکاری مرکز کارآفرینی برگزار شد.


سمینار زبان بدن :
این سمینار در آذر ماه سال 1395 با حضور جناب اقای دکتر فواد ذکری برگزار شد. در این رویداد به شخصیت شناسی ، تحلیل حرکات و حالات بدن ، تحلیل استفاده از ابزار و وسایل در مذاکرات و به طور کلی تاثیر زبان بدن در روند مذاکرات پرداخته شد.


رویداد پیشگامان :
این رویداد با همکاری مرکز کارافرینی و پیشگامان یزد در آذر ماه سال 1395برگزار شد و به معرفی مرکز شتابدهنده نوآوری پیشگامان و شرح مختصری در مورد برنامه ها، دوره ­های آموزشی، معرفی مربیان و منتور­ها و نحوه ارزیابی و ورود به مرکز پرداخته شد.


سمینار تکنیک های ارتباط موثر:
  این سمینار در بهمن ماه سال 1395 با حضور جناب اقای حکاکی مشاور و مدرس بازاریابی و فروش در خصوص هنر مجاب کردن، تکنیک های افزایش مقبولیت و نکات کاربردی زبان بدن برگزار شد.

رویداد آشنایی با تجارب موفق

رویداد آشنایی با تجارب موفق از نیمسال دوم سال تحصیلی 1396 توسط مرکز کارآفرینی با حمایت جناب آقای دکتر صابری با هدف آشنایی دانشجویان با تجارب ارزشمند کارآفرینان داخل استان در حوزه ورود به بازار کار، چالش­ها، شناسایی موقعیت­ها و هدایت دانشجویانی که انگیزه و تمایل به ایجاد کسب و کار و کارآفرینی دارند، راه اندازی شد.

 

رویداد آشنایی با تجارب موفق در هر رشته به صورت تخصصی برگزار میشود که این رویداد با دانشجویان کارشناسی ارشد رشته مدیریت کارآفرینی گرایش گردشگری آغاز گردید و تاکنون بالغ بر9 رویداد برگزار گردیده است و در تاریخ 14/12/1397 اولین رویداد تخصصی برای گروه هنر با مشارکت مرکز کارآفرینی و انجمن علمی طراحی لباس با دعوت از سرکار خانم فاطمه خدادادی مدیر شرکت Tetitextile  برگزار گردید.

سرکار خانم فاطمه مقوم تحصیلات دیپلم خود را در رشته ریاضی گذرانده و با قبولی در رشته نساجی وارد دانشگاه هنر تهران شده و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، رشته طراحی لباس را انتخاب نموده و برای قبولی در بخش عملی کنکور، زمانی را خدمت سرکار خانم سودابه مظفری یکی از برجسته ترین اساتید ایران به کارآموزی پرداخته

خانم خدادادی پس از گذراندن دوره های کارآموزی و تلاش شبانه روزی توانست در بخش تئوری کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه 8 و در بخش عملی رتبه 9 کشوری را کسب نماید.

همزمان با شروع تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در تیم اجرایی سرکار خانم سودابه مظفری قرار گرفته و فعالیت حرفه ای و کاری خود را با پایین ترین سطح درآمد آغاز نموده. پس از گذراندن دوره کارشناسی ارشد با هدف شروع فعالیت حرفه­ای در حوزه نساجی به استان یزد بازگشته، اما متاسفانه در آن بازه زمانی به دلیل رکود اقتصادی در بخش نساجی این کار میسر نگردید وی برای ادامه فعالیت کاری خود پس از اخذ پذیرش از پارک علم و فناوری استان یزد مبادرت به تاسیس شرکتی در حوزه طراحی و چاپ دستی برای منسوجات نمود

خانم خدادادی در بین سخنانشان از زندگی شخصی و حرفه ای خود نکات آموزنده­ای مانند داشتن هدف،  پشت کار و سخت کوشی، علاقه به کاری که قرار است انجام شود، پرداختن به جزئیات برنامه­های خود، گذراندن دوره های کارآموزی، ارتقاء مهارت های کاربردی، یادگیری  و آموزش در هر مرحله، گسترش دامنه ارتباطات و مشتری مداری، تلاش برای اثبات خود در جامعه، برنامه ریزی و کسب اطلاعات از نیازهای جامعه و محک زدن حرفه و فعالیت خود در محیط غیر فیزیکی و برآورد داشته ها را به دانشجویان متذکر شدند

در انتها خانم خدادادی از دانشجویان خواستند تا اهداف پربار و بزرگی را دنبال کنند و یادآور شدند که افراد بزرگ و معروف هم از ابتدا از پله های کوچک شروع کردند و به جایگاه حال رسیده اند و همیشه منتظر اتفاق خاصی در آینده نباشند و از همین سنین پایین شروع به فعالیت حرفه ای خود نمایند.