موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با دکتر اسحاق جهانگیری

جمعی از اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دیدار کردند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، دیدار اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی کشور با معاون اول رئیس جمهور عصر روز شنبه مورخ ۹۹/۰۵/۱۱ برگزار گردید.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با تأکید بر اهمیت سرمایه گذاری در بخش های مختلف برای توسعه کشور، گفت: سرمایه گذاری در بخش آموزش از خدمات ماندگار است و باید دست بخش خصوصی که در حوزه آموزش اقدام به سرمایه گذاری می کند را بوسید و به گرمی فشرد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: اگر به توسعه و آینده کشور فکر می کنیم، باید به سرمایه گذاری در بخش آموزش توجه ویژه داشته باشیم و همانطور که در اقتصاد باید بخش خصوصی میدان دار اصلی اقتصاد باشد، بخش خصوصی فعال در حوزه آموزش نیز بار بزرگی از مسئولیت دولت در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی را بر عهده دارد.

جهانگیری با تأکید بر اینکه دولت نمی تواند مسائل و مشکلات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی را نادیده بگیرد، تصریح کرد: این انصاف نیست در مقطعی که با تراکم جوانان جویای تحصیل مواجه بودیم به این مؤسسات میدان دادیم و حالا که ظرفیت های دولتی نیازهای آموزش عالی را تامین میکند، دانشگاه های غیردولتی را نادیده بگیریم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: دولت اجازه نمی دهد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی آسیب ببینند و مأیوس شوند. البته انتظار این است که این دانشگاه ها پیش بینی دقیقی از آینده کشور و نیازهای آینده اقتصاد ایران داشته باشند و هدفگذاری های آموزشی خود را متناسب با فردای کشور تنظیم کنند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت ارتقای کیفیت بیش از پیش خدمات آموزشی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی خاطرنشان کرد: نباید این تصور ایجاد شود که دانشجویان این دانشگاه ها افراد بازمانده از دانشگاه های دولتی هستند. البته کیفیت آموزش در این دانشگاه ها باید تا حدی ارتقاء پیدا کند که دانشجویان ترجیح دهند مدارک تحصیلی خود را از این دانشگاه ها اخذ نمایند.
جهانگیری در ادامه از عملکرد مجموعه آموزش عالی و دانشگاه های کشور به ویژه در ایام شیوع کرونا قدردانی کرد و گفت: اگر تلاش ها و هماهنگی های دانشگاه های کشور نبود، ممکن بود در مقطعی نظام آموزشی کشور تعطیل شود که خوشبختانه با همت آموزش عالی و آموزش و پرورش، روند تعلیم و آموزش در کشور در دوران شیوع کرونا متوقف نشد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به برخی مشکلات مطرح شده از سوی اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی کشور، گفت: اکثر مشکلات شما قابل حل است و دولت نیز تلاش خواهد کرد این دغدغه ها را مرتفع کند.