موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

برگزاری نشست مجازی با حضور جناب آقای دکتر داوری اردکانی با موضوع بررسی تعلیم و تربیت

نشست مجازی دکتر داوری اردکانی رئیس محترم فرهنگستان علوم با موضوع بررسی تعلیم و تربیت در ایران در روز سه‌شنبه مورخ 4 شهریورماه برگزار شد.


به گزارش واحد روابط عمومی و با همکاری مشترک دانشگاه امام جواد(ع) و مؤسسه فرهنگی و هنری حضرت جوادالائمه(ع) یزد، نشست مجازی دکتر داوری اردکانی با حضور جمعی از علاقه‌مندان در محل دفتر مرکزی خیریه حضرت جوادالائمه(ع) برگزار گردید.

این جلسه با خیرمقدم آقای مهندس علی‌اکبر اولیاء و قرائت آیاتی از قرآن مجید توسط آقای سعید میرزائی آغاز شد. سپس آقای دکتر داوری اردکانی سخنان خود با موضوع توجه به واقعیت‌های جامعه در مقابله با آموزش و پرورش و جایگاه تاریخی آن و همچنین نحوه ورود آن به جامعه مدرن ایران را آغاز نمود.

دکتر داوری اردکانی ضمن تأکید بر اهمیت درک و تبیین فلسفه آموزش و پرورش برای دانش‌آموز، سنخیت یافتن و برانگیختن حس طلبه‌گری دانش‌آموز را مهم دانست و افزود وظیفه ما اینست که تناسب لازم بین این مقوله و سایر شئون زندگی دانش‌آموزان در جامعه را برقرار کنیم تا تعلیم و تربیت در مسیر صحیح خود قرار گیرد.

دکتر داوری اردکانی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تفکر در اصلاح امور تعلیم و تربیت اشاره کرد و افزود تنوع و پیچیدگی مسائل در این مقوله بایستی مورد توجه قرار گیرد. وی گفت با مرور گذشته و نقد آن، می‌توانیم تحلیل خوبی برای طرح‌ریزی آینده آموزش و پرورش داشته باشیم. وی حرکت از آموزش معلومات محور به سمت آموزش مسئله محور را ضروری دانست و بر تدوین قوانین و برنامه‌های قابل‌اجرا، ناظر به واقعیت و مبتنی بر امکانات و محدودیت‌ها تأکید کرد.

آقای دکتر پورسراجیان رئیس دانشگاه امام جواد(ع) ضمن قدردانی از دکتر داوری اردکانی و سخنان گهربار ایشان، ابراز امیدواری کرد سلسله نشست‌های تخصصی حول موضوعات طرح شده با حضور اساتید و نخبگان حوزه آموزش، برنامه‌ریزی و اجرایی گردد.

این نشست دو ساعته با پرسش و پاسخ حضار و سخنان پایانی آقای مهندس سفید مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و هنری حضرت جوادالائمه(ع) خاتمه یافت.