موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

اطلاعیه مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه

اطلاعیه مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه امام جواد(ع)

بند اول: در حال حاضر دو سامانه در خصوص برگزاری کلاس‌های آموزشی به صورت الکترونیکی، توسط مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه راه‌اندازی شده است که عبارتند از:
- سامانه آموزش‌های الکترونیکی (LMS)
- سامانه کلاس‌ آنلاین (VC)

بند دوم: لازم است اساتید و دانشجویان به سامانه LMS به نشانی Lms.iju.ir وارد شده و پس از اولین ورود نسبت به تغییر کلمه عبور خود اقدام نمایند. نام کاربری و کلمه عبور اساتید و دانشجویان از طریق درگاه‌های اطلاع‌رسانی رسمی و داخلی دانشگاه، اطلاع‌رسانی شده است.

بند سوم: همه اساتید و دانشجویان می‌بایست ضمن مراجعه به منوی «پشتیبانی» در سامانه LMS، فیلمها و منابع آموزشی را مشاهده نمایند. لازم به ذکر است تمام مراجع لازم جهت آگاهی از ملزومات و نحوه کار با سامانه‌ها در این منو آمده است.
 
بند چهارم: لازم است اساتید و دانشجویان پس از ورود به سامانه، در صفحه میز کار، دروس خود را بررسی کرده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، آن را از طریق «تالار گفتگو جهت پرسش و پاسخ فنی» یا پست الکترونیک این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه اطلاع دهند.

بند پنجم: توصیه می‌شود دانشجویان روزانه سامانه LMS را مورد بازبینی قرار دهند و ضمن مراجعه به بخش پیام‌ها و اطلاعیه‌های هر درس با اساتید خود در ارتباط باشند.
 
بند ششم: جهت ورود به کلاس آنلاین، پس از آنکه کلاس توسط استاد باز شد (اساتید طبق برنامه هفگی درج شده در سامانه گلستان کلاس را باز خواهند کرد)، لازم است دانشجویان بر روی درس خود در «میز کار سامانه LMS»، کلیک کرده، سپس به بخش «کلاس آنلاین مجازی» رفته و روی لینک همنام با نام درس کلیک کنند. پس از مشاهده صفحه «مشخصات درس»، بر روی دکمه «پیوستن به کلاس» کلیک نمایند. در پایان چنانچه نرم‌افزار آدوب کانکت را نصب کرده باشند، میبایست گزینه open in application و در غیر این صورت گزینه open in browser را انتخاب نمایند.
توجه: تاریخ و ساعت درج شده در صفحه مشخصات درس در سامانه LMS مربوط به زمان ایجاد کلاس در این سامانه می‌باشد و مرتبط با ساعت واقعی برگزاری کلاس درس نیست. تاریخ و ساعت برگزاری واقعی کلاس هر درس به صورت الکترونیکی، همان تاریخ و ساعت قبلی درج شده در سامانه گلستان (یرنامه هفتگی) می‌باشد.