موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش سراسری مهر 99

دانشگاه امام جواد(ع) برای سال تحصیلی 1400-1399 بر اساس سوابق تحصیلی و بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری سال 99 در رشته‌های ذیل دانشجو می‌پذیرد. لذا علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی می‌توانند با توجه به راهنمای درج شده در ذیل، از تاریخ 1399/05/05 الی 1399/07/14با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایند: چه کسانی می‌توانند در این مرحله انتخاب رشته نمایند:
1- دارندگان ديپلم نظام آموزشي جديد 3-3-6 با اخذ حداکثر تاریخ 1399/06/31
2- دارندگان گواهينامه دوره پيش‌دانشگاهي (نظام سالي-واحدي يا ترمي-واحدي) با اخذ حداکثر تاریخ 1399/06/31
3- دارندگان ديپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قديم
4- دارندگان مدرك كارداني (فوق‌ديپلم). همچنين آن دسته از داوطلباني كه حداكثر تا تاريخ 1399/06/31 فارغ‌التحصيل مي‌شوند.
 • دارندگان ديپلم فني‌و‌حرفه‌اي و كاردانش نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي هنرستان كه فاقد مدرك پيش‌دانشگاهي و يا مدرك كارداني مي‌باشند حق ثبت‌نام و انتخاب رشته به اين شيوه را ندارند و در صورت ثبت‌نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
 • نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان بايستي معدل كل و يا معدل كتبي خود را به صورت صحيح در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي با معدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت‌نامي، از ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان ممانعت به عمل آمده و قبولي آنها لغو مي‌گردد.
 • با توجه به اينكه برخي از داوطلبان ثبت‌نام و انتخاب رشته خود را از طريق مراجعه به كافي‌نت‌ها انجام مي‌دهند، رعايت موارد ذيل در زمان ثبت‌نام از سوي اين داوطلبان الزامي است:
  • قبل از مراجعه به كافي‌نت، نسبت به تكميل پيش‌نويس تقاضانامه و همچنين كدرشته محل‌هاي انتخابي، تهيه فايل عكس با رعايت توضيحات داده شده اقدام نمایند.
  • در زمان ورود اطلاعات، حضور داوطلب براي كنترل اطلاعات و عكس، الزامي است و قبل از تاييد نهايي، بايد اطلاعات از سوي داوطلب كنترل و در صورت نياز به اصلاح، اقدام لازم در اين خصوص صورت پذيرد. در پايان ثبت‌نام و انتخاب رشته نيز تهيه يك برگ پرينت اطلاعات دارای شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی براي كنترل و نگهداري در پرونده دانشجو انجام شود.
مراحل ثبت‌نام اينترنتي و مدارك لازم:
داوطلبان لازم است منحصراً به روش ذيل، اقدامات لازم براي ثبت‌نام و انتخاب رشته را به انجام رسانند:
 • مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org
 • دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته از طريق سايت سازمان.
 • آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام و انتخاب رشته.
 • با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، لازم است داوطلبان به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 370000 (سيصد و هفتاد هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به خريد سريال ثبت‌نام اقدام نمايند.
 • با توجه به اينكه مقرر گرديده در مراحل مختلف خدماتي از طريق ارسال پيام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلباني كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ 6000 (شش هزار) ريال به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.
 • پس از مطالعه دفترچه راهنما و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط، داوطلب بايد با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:  www.sanjesh.org قسمت سراسری نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمايد.
مدارك لازم براي ثبت نام:
1- سریال پرداخت اینترنتی پرداخت از طریق epay.sanjesh.org
2- فايل عكس اسكن شده:
داوطلب مي‌بايست يك قطعه عكس پرسنلي 4*3 یا 4*6 خود به صورت تمام رخ  را با مشخصات زير اسكن نموده و فايل آن را براي ارسال از طريق برنامه ثبت‌نام اينترنتي آماده نمايد:
 • عکس اسکن شده فقط باید دارای فرمت jpg باشد.
 • اندازه عکس اسکن شده باید حداقل 300*200 و حداکثر 400*300 پیکسل باشد.
 • تصوير داوطلب بايد واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لكه باشد.
 • حجم فايل ذخيره شده عكس نبايد از 70 كيلو بايت بيشتر باشد.
 • حاشيه‌هاي زائد عكس اسكن شده بايد حذف شده باشد.
 • حتي‌الامكان عكس رنگي و داراي زمينه سفيد باشد.
 • تبصره 1: اسكن عكس از روي كارت‌هاي شناسايي (كارت ملي، شناسنامه و ...) قابل قبول نمي‌باشد و داوطلبان لازم است مطابق با شرايط فوق، فايل اصل عكس خود را تهيه و ارسال نمايند.
 • تبصره 2: عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
 • تبصره 3: در صورت ارسال عكس غيرمعتبر، ثبت‌نام و انتخاب رشته داوطلب باطل شده و در گزينش شركت داده نخواهد شد.
3- اصل شناسنامه و کارت ملی یا کپی آن
4- اصل یا کپی مدارک تحصیلی دیپلم، پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی
5- تهیه و تکمیل فرم شماره 1 (صفحه 264 دفترچه راهنما) و تکمیل فرم تقاضا‌نامه اینترنتی و انتخاب رشته بر اساس اولویت (صفحه 266 و 267 دفترچه راهنما)

 ثبت‌نام و انتخاب رشته:
ثبت‌نام و انتخاب رشته متقاضيان شركت در اين مرحله از پذيرش سراسري سال 1399 از تاریخ 1399/05/05 الی 1399/06/02 انجام خواهد شد. متقاضيان لازم است با مطالعه دقيق دفترچه  راهنمای انتخاب رشته و اطلاع كامل از مندرجات و ضوابط آن، در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط مربوطه، نسبت به ثبت نام و سپس انتخاب رشته به تعداد حداکثر 100 كدرشته محل از ميان كدرشته محل‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود به ترتيب اولويت بر اساس علاقه اقدام به درج آنها در تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته اينترنتي نمايند.

لازم بذکر است فرایند انتخاب رشته زمانی به پایان می رسد که داوطلبان دارای شماره پرونده 7 رقمي و كد رهگيري 16 رقمي باشند و بعد از انتخاب رشته فرم اطلاعات را پرینت گرفته و آن را کنترل نمایند و چنانچه دارای مشکلی بود آن را ویرایش نمایند.0 (به ویژه در قسمت کد ملی و معدل کتبی دیپلم)

نکته مهم: داوطلبان مجاز هستند بدون توجه به نوع مدرك ديپلم يا پيش دانشگاهي از كليه گروه‌هاي تحصيلي و رشته‌هاي مندرج در دفترچه راهنماي پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (گروههاي تحصيلي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي) نسبت به انتخاب كدرشته هاي مورد علاقه خود در يك فرم انتخاب رشته اقدام و آنها را بر اساس علاقه در اولويتهاي مورد نظر در تقاضانامه مذكور درج نمايند.