موسسه آموزش عالي امام جواد (ع) يزد

معرفی چند پایگاه مناسب برای ذخیره سازی و جستجوی منابع

با توجه نیاز دانشجویان گرامی به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، حوزه پژوهشی موسسه تعدادی از پایگاه های مناسب جهت جستجو و ذخیره سازی منابع فارسی و لاتین را به شرح زیر معرفی می‌نماید.

معرفی اجمالی چند پایگاه مناسب برای ذخیره سازی و جستجوی منابع:
ScienceDirect: يك سرويس اطلاعاتي الكترونيكي پيشرو مي باشد كه به وسيله آن به بيش از 1700 مجله علمي، فني، پزشكي به صورت تمام متن (fulltext) دسترسي پيدا مي كنيد. به بيش از 59 ميليون چكيده مقالات علمي دسترسي پيدا مي كنيد. با مقالات بيش از 120 ناشر ديگر ارتباط برقرار مي كنيد. این پایگاه شامل منابعی در زمینه¬های تقريباً تمامي موضوعات بخصوص علوم پايه، علوم محض، كشاورزي، فني و مهندسي، علوم پزشكي، اقتصاد و علوم انساني و علوم اجتماعي می¬باشد.
http://www.sciencedirect.com

Magiran:این پایگاه دسترسی آسان و روز آمد به متن 750000 مقاله از 400 نشریه را فراهم نموده است. حوزه های موضوعی این پایگاه علوم انسانی، علوم اجتماعی، کشاورزی، فنی و مهندسی، هنر و علوم پایه است. جستجو به 2صورت سریع و پیشرفته در این پایگاه فراهم است. امکان جستجو های مختلف در نشریات مثل الفبایی، موضوعی، نشریات دارای اعتبار علمی، نشریات دانشگاه ها و نشریات دارای متن میسر می باشد.
http://magiran.com

Namamatn: حوزه های موضوعی این پایگاه شامل علوم انسانی، علوم اجتماعی، کشاورزی، فنی و مهندسی، هنر و علوم پایه است جستجو در این پایگاه بصورت ساده، پیشرفته، موضوعی اشخاص و نشریات می باشد. همچنین امکان محدود کردن جستجو به مقاله، نقد، گفتگو، گزارش، شعر، داستان نیز برای جستجوگر وجود دارد.
http://217.219.210.138/namamatn/TitleSearch.aspx?fehid=1

NOORMAG :پایگاه شامل مقالات حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی، معارف، علوم اسلامی می باشد. با عضویت در این سایت می توانید به مقالات دسترسی پیدا کرد.
http://www.noormags.ir

CIVILICA: با توجه به محدودیتهای موجود برای دریافت مقالات از پایگاه سیویلیکا و اهمیت ذخیره سازی و جستجوی این منابع برای استفاده های آتی، درخواستهای سیویلیکا از طریق مرجعه حضوری به کتابخانه دانشگاه امکان‌پذیر می‌باشد.
http://www.civilica.com

SID: دسترسی به مقالات به صورت تمام متن در این پایگاه امکان پذیر می باشد.
http://sid.ir

ISC: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام.
http://www.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=fa

Irannamaye: ایران نمایه نیز یک پایگاه مناسب برای دریافت مقالات فارسی می‌باشد.
http://www.irannamaye.ir